Ekonomi

Japon Otomobil Devi 350 Bin Aracını Geri Topluyor!

Japonyalı dev otomobil üreticisi Honda, araçlarında mevcut olan bir arızadan dolayı piyasadaki toplam 350 bin aracını geri toplama kararı verdi. Bu konu ile alakalı Çin’de yaşanan bir problem sebebiyle Honda marka otomobile sahip olanlar geçtiğimiz ayın ortalarından beri Twitter ve Weibo hesapları üzerinden devamlı olarak şikayet ediyordu.

Klima Motorunda Yaşanan Arıza Sebebiyle Araçlar Toplanıyor

Japonyalı dev otomobil üreticisi şirket Honda, Çin piyasasında olan toplam 350 bin otomobilini geri çağırma kararı aldı. Honda ve Dongfeng Motor Group ortak şirketi tarafından konu ile alakalı bir takım açıklamalar yapıldı. Söz konusu bu açıklamada geri çağırma nedeni belirtilerek, otomobillerin klima motorlarında meydana gelen bir arızadan dolayı toplandığı ifade edildi.

İki Modeldeki 350 Bin Araçta Arıza Yaşanıyor

Söz konusu bu durum Honda’nın CR-V spor modelini ve 1,5 litre motora sahip olan Civic modeldeki araçlarında meydana gelen bir klima motoru arızasından dolayı otomobillerin içerisinde yoğun benzin kokusu duyulurken, bahsi geçen bu arızanın, zaman zaman motor uyarı ikaz lambalarını harekete geçirerek yanmasına sebep olduğu da ifade edildi.

Yapılan bu açıklamalarda, bugüne kadar yaşanan bu arıza sebebiyle herhangi bir kaza meydana gelmediği belirten Japon otomobil devi Honda’nın ortak girişim yetkilileri, bu arızanın aynı zamanda motor performansını da etkilemediğini dile getirdi.

Honda Sahipleri sürekli Şikayette Bulunuyor

Bahsi geçen bu 350 bin otomobilde yaşanan bu problemden dolayı, Honda araç sahiplerinin geçtiğimiz ayın ortalarından şimdiye dek devamlı olarak Twitter ve Weibo hesapları üzerinden araç hakkında şikayette bulunduğu da elde edilen bilgiler arasında yer aldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri