jp-morgan-acikladi-hisse-senetleri-daha-fazla-dusmeyecek
Dünya

JP Morgan Açıkladı! Hisse Senetleri Daha Fazla Düşmeyecek!

JP Morgan tarafından yapılan açıklamada hisselerin daha fazla düşme ihtimalinin az olduğu belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli küresel alanda bankacılık ve finans hizmetleri sağlayan kuruluşlardan olduğu bilinen JP Morgan stratejistleri tarafından yapılan açıklamada hisse senetlerinde daha fazla gerileme görülmesinin düşük bir ihtimal olduğu bildirildi.

Hisse Senetlerinde Kısa Pozisyon Alınmalı  

JP Morgan stratejistlerinin bildirimlerine göre kurum tarafından büyüme beklentisinin hayal kırıklığına uğramaması bekleniyor. JP Morgan’ın stratejistleri, yatırımcıların şirketlerin bilançosuna göre alımlarını gerçekleştirip beklemeye geçmelerinin uygun olacağını, defansif hisse senetlerinde alınması gereken pozisyonun kısa olması gerektiğini söylediler.

Göstergeler Kırmızı Alarm Vermiyor

Merkezi ABD’de olan JP Morgan adlı kuruluşun stratejistleri büyümenin ve elde edilecek karların orta vadedeki görünüm açısından büyük önem taşıyor olması halinin devam edeceğini, kredilerdeki seyrin korunduğunu, spreadlerin de aynı seyirde devam ettiğinin görüldüğünü, metal fiyatlarında düşme olmamasının ve hisse senetleri piyasalarındaki endişe duyulması halinin giderek yayılacağı ile ilgili kırmızı alarma anlamında tipik göstergelere rastlanmadığını da bildirdiler.

Hisse Başına Düşen Kar Görünümü Hala Pozitif

JP Morgan adlı kuruluş hisse senedi başına düşen karlardaki görünümün hala pozitif olduğunu, bunun PMI göstergelerinden, daha yüksek seviyedeki ücretlerin gelirlerin artmasına destek verecek olmasından, enflasyonun firmaların fiyatlama gücünü destekleyen bir tavır sergilenmesinden de anlaşılacağını düşünüyor.

Hisse Senetleri ile Tahviller Arasında Negatif Bağ Kurulacak

Kuruluşa göre hisse senetleri daha fazla düşmeyecek. Hisse senetlerinde düşüş ancak merkez bankalarının tahvil faizlerinin yükselmesinin sınırlanmasını sağlamak amacıyla daha temkinli davranmadığı bir süreçte düşebilir. Tahvil fiyatları ve hisse senetleri arasında görülen negatif korelasyon hızlı olacak şekilde tekrardan kurulacak ve hisse senetlerinin şu an olduğundan daha fazla miktarda gerileme kaydetmesi halinde değerleme tamponu oluşturulması gerekecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri