Gündem

Kaldırım Taşı Uygulamaları

Endüstriyel taş sektöründe ürün ve hizmet sunan Kaldırım Taşı firmasının piyasaya sürdüğü taşlar birçok farklı alanda kullanılır. Şehirleşmenin gereği olan yollarda, kaldırımlarda, sokak aralarında, parklarda, bahçelerde ve benzeri yerlerde kullanılan kaldırım taşları önemli bir fonksiyona sahiptir. Düzenli ve temiz bir çevre, iyi kontrol edilen bir trafik için firmanın ürünleri büyük bir açığı kapatır.

Arnavut Kaldırım Taşları

Yüzyıllardan beri kullanılan arnavut kaldırım taşı günümüzde de sıklıkla kullanılır. Özellikle eski yerleşim yerlerindeki yollarda bu tip taşları görürüz. Eskiden sadece su ile şekil verilen bu kaldırım taşları günümüzde teknolojiye uygun yöntemlerle şekillendirilir.

Arnavut kaldırımlarının aralıklarından yağmur sularının toprağa karışması doğal çevrenin korunması açısından önemlidir. Böylece sellere karşı bir önlem alınmış olur. Ayrıca toprağa karışan suların bitkileri beslemesi mümkün olur ve bu da doğaya saygının gereğidir. Bazalt arnavut kaldırım taşı gibi çeşitler de farklı renkleri ile altyapı ve üstyapı çalışmalarında aranan ürünler içindedir.

Firmanın satışa sunduğu kaldırım taşları ağırlığına veya yüzey ölçülerine göre fiyatlandırılır.