Ekonomi

Kalkınma Bankası’ndan Kritik Karar!

Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Kalkınma Bankası kritik bir adım atarak toplamda 54 adet taşınmazını satışa çıkardı.

Türkiye Kalkınma Bankası, yönetim kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda pek çok şehirde yer alan toplam 54 adet gayrimenkulünü satışa sundu. Gerek gazetelerden duyuran, gerekse Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bilgi veren Kalkınma Bankası, söz konusu bu gayrimenkullerini tahmini olarak 91.5 milyon lira civarındaki satış değeri ile satışa çıkarıyor. Fakat elde edilen bilgilere göre, yine söz konusu bu gayrimenkuller ilk defa satışa sunulmuyor. Geçtiğimiz Kasım ayında da gayrimenkullerini alıcılarına sunun banka yalnızca 17’si için teklif almış ve dolayısıyla satış işlemlerini gerçekleştirmemişti.

En Değerli Taşınmaz Tekirdağ’da Yer Alıyor

Satışa konu olan 54 adet gayrimenkul arasından tahmini olarak ev fazla değere sahip olan gayrimenkulün Tekirdağ’da yer alan fabrika olduğu bildiriliyor. Yaklaşık olarak 52 bin 270 metrekarelik bir arazi üzerinde kurulu olan fabrikada, 3 katlı betonarme bir idare binası, makine, teçhizatlar ve kazan dairesi yer alıyor. Gayrimenkuller arasında ikinci en değerli mülk ise yaklaşık olarak 7 milyon 17 bin liralık tahmini değere sahip olan Adıyaman’daki 25 bin 300 metrekarelik bir arazi olduğu belirtiliyor. Söz konusu bu arazi üzerinde de bir fabrika binası ve tarla yer alıyor.

Satış Kapalı Zar Usulü ile Gerçekleştirilecek

Yine konu ile alakalı elde edilen bilgilere göre, söz konusu satış işlemi, Kalkınma Bankası’nın kapalı zarf ile teklif alma usulüyle gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan satış işlemleri KDV’den muaf tutulurken, ilk ihale ise 18 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

Kalkınma Bankası’nın yüzde 99.08’lik payı Hazine Müsteşarlığı mülkiyetinde olurken, kalan payı ise Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri