kanal-istanbul-bolgesine-100-milyon-liralik-yatirim
Ekonomi

Kanal İstanbul Bölgesi’ne 100 Milyon Liralık Yatırım!

25 yıldır Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren Hasanoğlu İnşaat, Kanal İstanbul’un bölgesine 100 milyon liralık yatırım yapıyor.

Kanal İstanbul Bölgesinde Markalı Konut Projeleri Bulunuyor

Türk inşaat firmaları arasında bulunan Hasanoğlu İnşaat, 2018 yılında gerçekleştirdiği yeni proje hamleleri ile dikkat çekiyor. Şirketin Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahında sahip olduğu arsaların toplam büyüklüğünün 86 bin metrekare, toplam değerinin de 100 milyon lira olduğu açıklandı. 25 yıl gibi bir süredir inşaat sektöründe olan Hasanoğlu İnşaat, uzun süreden beri Kanal İstanbul’un yapılacağı bölgede markalı konut projeleri inşa ediyor. İstanbul’da yapılan gayrimenkul projelerinin şehrin kuzey bölgelerine doğru ilerlemeye devam ediyor. Firma, Banu Evleri Ispartakule adlı marka ile bu bölgede bilinen yatırımcılar arasında yer alıyor.

Ispartakule’de Yatırımlarımız Devam Edecek

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, 2010 yılından beri Kanal İstanbul’un yapılacağı bölgede projelerinin olduğunu, Ispartakule bölgesindeki Banu Evleri projesi ile bölgenin bilinen firmalarından olduklarını, Ispartakule bölgesindeki yatırımlarının devam ettiğini, yatırımlarında çoğunlukla arsalara ve arazilere öncelik verdiklerini, Kanal İstanbul Projesi’nin kesinlik kazanmasından sonra bu yatırımlarının giderek daha da artacağını söyledi.

Yabancı Yatırımcıların İlgisi Büyük

Haluk Hasanoğlu, Kanal İstanbul’un yapılması planlanan bölgeye yabancı yatırımcıların da büyük ilgi gösterdiklerini, 2011 yılında bu projenin açıklanmasından sonra bu ilginin başladığını, daha sonra yavaşlamaya geçtiğini, fakat Kanal İstanbul’un güzergahının açıklanmasının ardından yerli ve yabancı firmaların dikkatini yeniden bu bölgeye çevirdiğini, bölgeye olan ilginin yeniden artışa geçtiğini de söyledi.

Gelişmekte Olan Bölgelere Yatırım Yapılmalı

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, gelişmekte olan yerlerde arsa be arazi yatırımı yapılmasını önemsediklerini, bu yatırımların her zaman doğru yatırımlar olduğunu, sosyal yaşam ve ulaşım imkanlarının sağlanacağı yerlerde yatırımlarını erkenden yapanların sonundan memnuniyet duyduklarını, bu sebeple gelişimini bitirmiş bölgeler yerine gelişmekte olan yerlere yatırım yapmayı firma olarak tavsiye ettiklerini de ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri