Memur Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul Mezunu Askeri Personel Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, en az ilkokul mezunu askeri personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı; Uzman Çavuş, Uzman Onbaşı ve Sözleşmeli Er (Askeri Personel) kadroları için en az ilkokul mezunu askeri personel alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile askeri personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Kara Kuvvetleri Komutanlığı, her yıl olduğu gibi çok sayıda aday arasından personel alımı gerçekleştirecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Askeri Personel Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Uzman Onbaşı ve Sözleşmeli Er kadroları için askeri personel alımı gerçekleştirecek. İstihdam edilecek olan adaylar Piyada, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkâm ve Sözleşmeli Er kadrolarında görevlendirilecek.

KKK 2018 Sözleşmeli Er ve Erbaş Alımı Şartları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından açılan Sözleşmeli Er ve Erbaş alımı iş ilanı içi başvuru yapacak olan adayların T.C. vatandaşı olması, 1 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olması, en az ilköğretim ya da dengi bir okuldan mezun olmuş olması, askeri okullardan ve TSK’dan herhangi bir sebeple ilişiğinin kesilmemiş olması, kamusal haklardan mahrum olmamış olması, boy ve kilo şartlarını taşıyor olması gerekiyor. Sözleşmeli er ve erbaş başvuruları için adaylar, msb.gov.tr adresli Milli Savunma Bakanlığı’na ait internet sitesi üzerinden iş başvurusu yapabilecekler.

Uzman Onbaşı kadrosu için gereken şartlar Sözleşmeli Er ve Erbaş alımlarında aranan nitelikler ile aynı olurken, Uzman Çavuş kadrosu için farklı olarak sadece en az lise mezunu olmaları gerekiyor.