Ekonomi

Karekod Uygulaması Ekonomiye Olan Güveni Artırdı

Karşılıksız çeklerle ilgili açıklamalarda bulunan Palandöken, karşılıksız çeklerde azalma görüldüğünü, bunun ise ekonomiye umut verdiğini söyledi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, karşılıksız çekler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Karşılıksız çek sayısında 2017 yılında bir önceki yıla göre kıyaslama yapıldığı zaman önemli oranda düşüş meydana geldiğini söyleyen TESK Başkanı Palandöken, söz konusu gerilemede güvenirliği yükselten karekod uygulamasının çok önemli bir payının olduğunu söyledi.

20 Bin Çekin 435’i Karşılıksız

Yazılı açıklamalarda bulunan TESK Başkanı Palandöken, 2017 yılı içerisinde bankalara ibraz edilen çek sayısının 20 bin adet olduğunu, bu çeklerin ise 435 bin tanesinin karşılıksız olduğunu söyledi.

TESK Başkanı Palandöken: Karşılıklı Güven Arttı

Keşidecinin de hamilin de akıllı cep telefonlarına yükledikleri mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirdikleri ödemelerin hangi oranlarda yapıldığını görüldüğünü söyleyen TESK Başkanı Palandöken, bunun ise karşılıklı güveninin sağlandığını, güvende artış olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Güvende Karekod Uygulamasının Payı Var

Karşılıksız çek sayısının 2017 yılında bir önceki yıla göre kıyaslama yapıldığı zaman önemli oranda azalma gözlemlendiğini söyleyen TESK Başkanı Palandöken, söz konusu azalmada ise karekod uygulamasının çok büyük bir payının bulunduğu hakkında değerlendirme yaptı.

Palandöken: Düşüş Trendi Ekonomi için Umut Veriyor

Protestolu senetlerde de yine 2017 yılında 2016 yılına göre kıyaslandığında azalma meydana geldiğini söyleyen Palandöken, bunun kıyaslaması enflasyon oranı ile yapıldığı zaman reek anlamda protestolu senet miktarında da düşüş gözlemlendiğinin söylenmesinin mümkün olduğunu, karşılıksız çek ile protestolu senetlerdeki söz konusu düşüş trendinin ekonomi kapsamında da çok önemli olduğunu söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri