Ekonomi

Katılım Bankacılığında Hareketlilik Var!

Vakıf Katılım Genel Müdürü Göktaş konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, katılım bankacılığı alanında geride bıraktığımız yıl ile beraber bir hareketlilik yaşanmaya başlandığını, ağır ağır yüzde 5’in üzerine çıkıldığını ifade etti. Bu yıl ile beraber Pazar payında bir büyüme yaşanması üzerine beklentileri olduğunu dile getiren Göktaş, bu yıl için öngörülenin minimum yüzde 6-7’i zorlayacakları yönünde olduğunu da ekledi.

Vakıf Katılım Bankası ile Sutangazi Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen “Vakıflar ve İslam Ekonomisi Paneli”nde gerek vakıf kültürünün tarihteki ilerleyişi, gerek maddi yönden faaliyet gösteren vakıflarının İslam ekonomisine sağladığı fayda, gerekse faizsiz bankacılığın geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında müzakerelerde bulunuldu.

Pazar Payı Yüzde 5’i Aştı

Söz konusu olan bu panelde bir takım açıklamalarda bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İlker Göktaş, katılım bankacılığı sektörünün ülkedeki pazar payının yüzde 5 civarında olduğunu,  geride bıraktığımız yıl ile beraber sektörde bir hareketlilik yaşanmaya başladığını ve pazar payının da yavaştan yüzde 5’i aştığını anlattı.

Minimum Yüzde 6-7 Oranında Büyüme Zorlanacak

Açıklamalarında kamu katılım bankalarının olumlu yönde etkilerinin olduğunu dile getiren İlker Göktaş, şuanda normalleşme süreci içerisinde olunduğunu, içerisinde bulunduğumuz yıl ile beraber söz konusu Pazar payının daha da fazla büyüme kaydedeceğine inandıklarını ifade etti. Bu yıl minimum yüzde 6-7 oranındaki büyümeyi zorlayacakları yönünde beklentisi olduğunu da bildiren Göktaş, katılım bankacılığı sektörünün şu dönemde eskiye kıyasla daha çok bilindiğini, mümkün mertebe daha geniş kitlelere erişebilmek adına çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini de ekledi.

Öte yandan 2017 yılını oldukça başarılı bir şekilde tamamlamış olduklarını da ifade eden Vakıf Katılım Genel Müdürü İlker Göktaş, yılın kapanışını toplamda 63 farklı şube ile gerçekleştirdiklerini de anımsattı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri