KGK KPSS Sıralaması ile Memur Alımı Yapacak
Memur Alımı

KGK KPSS Sıralaması ile Memur Alımı Yapacak

2019’un da sonuna geldiğimiz günlerde kamu kurum ve kuruluşlarının memur alımına yönelik ilanları da artış gösterdi. Buna göre geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan yeni ilanda KGK yani Kamu Gözetimi Kurumu tarafından 13 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre adaylar 8 ve 9 uncu dereceden uzman yardımcısı olarak göreve başlayacak olup ilgili pozisyon için adaylardan birtakım şartları sağlaması istenmektedir.

Başvuru Şartları

İlgili alım için KGK tarafından adayların sağlaması gereken birtakım başvuru şartlarının yerine getirilmesi istenmekte olup bu doğrultuda adaylardan Türk vatandaşı olmak, kamu haklarına tam erişimi bulunmak, hükümlü veya mahkum olmamak ile 657 sayılı kanun gereklerini taşımak ile erkekler için askerlik görevini yerine getirmiş, ilgisi olmayan adayların başvuruları alınacaktır.

Ayrıca adaylardan sağlanması gereken diğer özel şartlar ise üniversitelerin 4 yıllık olan siyasal bilgiler, idari ve iktisadi bilimler, fen fakülteleri ve istatistik bölümü mezunu olma, 1 Ocak 2019 itibari ile 35 yaşını aşmamış olma, KPSS sınavından P18, P22, P23, P28, 247 ve P48 puan türlerine sahip olma ve en az 80 puan almış olma özel şartının yerine getirilmesi istenmektedir.

Başvurular 7 Ekim 2019 tarihi itibari ile KGK resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olup sitede bulunan sınav başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Adaylar yine ilgili pozisyonlar ve sınav ile ilgili detayı kurumun internet sitesinde bulabileceklerdir.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri