,
Gündem

Kişisel Gelişim İnsana Ne Kazandırır?

Bu yazıyı okuyorsanız demek ki, bir şeyler kazanmak istiyorsunuzdur. Sizin ihtiyacınız olan şey sizi mutlu eden şeydir. Para olabilir, ünlülük olabilir, iş bulmak olabilir ve başka maddeler. Bu seçenekler kişiye göre değişir. Bunu unutmayalım ki, kendimizi geliştirmeyi bırakırsak, kişisel gelişimimiz iyi olmazsa sonda alacağınız kötü sonuçlara da katlanmaya gücünüz olmalı.

Kendimizi geliştirmek bize neler kazandırır?

Hangi yönde çalışırsanız çalışın. Çalışmış olduğunuz yönden asılı olmayarak kendinizi geliştirmek en önemli faktördür. Kendinizi geliştirmek size saygı kazandırır. İşinizde her kesten üstün olmanız size olan ihtiyacı daha da arttırır. Ve kendinizin ne kadar gerekli biri olduğunuzun farkına varmak size çok büyük zevk verecektir. İşinizde iyi bir şahsi konuma sahip olacaksınız ve geliriniz de diğerlerinden fazla olacaktır. Kişisel gelişim liderlik zirvesine kaldırır sizi. Kişisel gelişim size her bir insanın hayali olan para ve ünlü olmak kapısını açmak için eşsiz yollar ve fırsatlar sunacaktır.

Bunu da unutmayalım ki, kişisel gelişime hiç ve hiç bir zaman ara verilmez o an geri kalırsınız. Her ay kazandığınız paranın 4% gibi küçük bir hissesini kendi gelişiminize sarf edin. Başarırsanız bu yatırımı daha da fazla yapın. Kişisel gelişime sarf edilen paranı kişisel gelişimin sayesinde 3-4 misli katına çıkara bilirsiniz. Küçük paralardan konuşuyorum ben. Gelişiminize büyük masraflar çekerseniz, çektiğiniz masrafın 100 katını bile geri döndüre bilirsiniz. Kişisel gelişimi asla ve asla imha etmeyin!

Şu kanunları hatırlayın;

  • Vazgeçmeyin, bu kanun tüm başarı kapılarını açmayı başara bilen tek anahtardır.
  • Almak istediğiniz şeyi önceden siz verin.
  • Kazananlar sizler gibiydi. Onlar yalnız cesaretli oldular, başarmak istediler başardılar.

Her yapacağımız işin kanunları vardır, bu kanunlar yapacağınız işi önceden mükemmel yapanların yaptıkları, işi becere bilmeyenlerin ise yapmayı becere bilmedikleri işlerdir. Söyleyelim ki, her kesin yapmaktan korktuğu, üşendiği işleri yapın. Gerekirse uyumayın. Hedefinize kitlenin işinizi severek ve saygı ile yerine yetirin ve emin olun ki, bu zaman başarı kendisi sizin peşinizi asla ve asla bırakmayacaktır. Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır.