kobilere-500-bin-liraya-kadar-kredi-kredi-faizini-kosgeb-odeyecek
Ekonomi

KOBİ’lere 500 Bin Liraya Kadar Kredi! Kredi Faizini KOSGEB Ödeyecek!

Önümüzdeki aylarda yürürlüğe girecek olan yeni uygulamaya göre KOBİ başına 100 bin – 500 bin lira kredi limiti geliyor.

100 Bin Lira – 500 Bin Lira Arasında Kredi İmkanı

Önümüzdeki aylarda KOBİ’lere yönelik yeni bir kredi uygulaması hayata geçirilecek. Yürürlüğe girecek olan uygulamada her KOBİ için 100 bin lira ile 500 bin lira arasında kredi limiti belirlenecek. KOBİ’ler tarafından kullanılabilecek olan bu kredilerin faizini KOSGEB üstlenecek. KOSGEB kredi faizlerini belli bir puan üzerinden karşılayacak. Yeni uygulamanın birkaç ay içinde yürürlüğe girmesi planlanıyor.

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt Açıkladı

KOSGEB olarak kısaltılan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı Cevahir Uzkurt tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek olan yeni uygulama ile ilgili bilgiler verildi. Cevahir Uzkurt açıklamasında yeni uygulama ile her KOBİ için sınırları KOSGEB tarafından belirlenecek olan banka kredisi imkanı tanınacağını, bu kredilerin faizlerinin KOSGEB olarak belli bir puan üzerinden karşılanacağını, KOBİ başına kredi limitinin de 100 bin lira ile 500 bin lira arasında değişeceğini, gelecek birkaç ay içinde bu uygulamanın yürürlüğe koyulmasının planlandığını açıkladı.

Kredi Desteği ile İlgili Mevzuatta Sona Gelindi

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, önümüzdeki dönemde KOBİ’ler için yeni geliştirdikleri finansman modellerinin olacağını, işletmelerin ihtiyaçları olması halinde belirli dönemlerde kullandıkları banka kredilerinin faizlerini karşılayacaklarını, bu modelin daha önceden geliştirilmiş olduğunu, ancak şimdi üzerinde bazı değişiklikler yaptıklarını, yeni dönemle birlikte her KOBİ’nin kullandığı banka kredilerinin faizlerinin belirli puanlar baz alınarak KOSGEB tarafından karşılanacağını, küçük ve orta ölçekli işletmelerin her sektörde var olabilmesi için çalıştıklarını, bu desteklerde baz alınacak kriterlerin üretim proje bazlı olup olmadığı, yeni girişimci olup olmadıkları olarak belirlendiğini, her kategoride yer alan her K;OBİ için belirlenecek olan kredi üst limitinin 100 bin – 500 bin lira arasında olacağını, destekler ile ilgili mevzuata dair çalışmalarda sona gelinmek üzere olunduğunu, önümüzdeki aylarda uygulamaya alınacağını ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri