Ekonomi

Konut Hesabı 13 Bin Vatandaşın Umudu Oldu!

Konut Hesabı uygulaması binlerce kişinin ev hayaline bir adım daha yaklaşmasını sağlarken, açılan hesaplarda biriken paranın miktarı 81 milyon liraya kadar çıktı.

Konut Hesabı Açtıran Kârlı Çıkacak!

Konut Hesabı uygulaması için düğmeye basan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ilk evini almak isteyen vatandaşlara destek olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda yaklaşık 13 bin vatandaş Konut Hesabı açtırarak küçük birikimlerini bu hesaplara yatırıyor ve devletten 20 bin liraya kadar destek almayı planlıyor.

Konut Hesaplarında 81 Milyon Lira Birikti

Vatandaşlara farklı desteklerle sosyal sorumluluklarını yerine getiren devlet, Konut Hesabında para biriktiren vatandaşların kendi evlerine sahip olmasını, geleceğe daha rahat girmesini hedefliyor. Bakanlık konuyla ilgili uygulamaya 2016 yılının Mayıs ayında başladı. Vatandaşların hesaplarda biriktirdiği para ise bugünlerde 81 milyon liraya ulaşmış durumda! Konut Hesabı ve Devlet Katkısı başlığı altında yapılan düzenleme binlerce vatandaşın yeni umudu olurken uygulama ile ilk evini alacaklara, hesaplarında biriken para ve hesapların açılma tarihine göre farklı tutarlarda devlet desteği verilecek.

Devletin Desteği Yüzde 25’e Yükseltildi

Buna göre ilk aşamada söz konusu hesaplara minimum üç sene düzenli para yatıran kişiler, konutlarını almaya karar verdiklerinde biriktirdikleri paranın yüzde 20’sine varan oranda ve en fazla 15 bin lira devlet desteği almaya hak kazanacaktı. Geçen ay bu konuyla ilgili yapılan düzenleme ise desteklerin yüzde 20 diliminden yüzde 25 seviyesine çıkmasını sağladı. Bu durumda en çok 15 bin liralık devlet desteği 20 bin liraya yükselmiş oldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri