Ekonomi

Konut Kredi Borcu Olanlara Yapılandırma Müjdesi

Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan faiz indirimleri sonrasında konut kredi borcu olup yüksek faizlerle kredi kullanan müşterilerine özel yapılandırma müjdesi verildi.

Üç banka tarafından ortak olarak yapılan açıklama kapsamında ‘’ Ekonomide yaşana olumlu gelişmeler sonrasında faiz ve enflasyondaki düşüş sonrasında Ağustos ayı itibarıyla konut kredileri düşürülmüş olup, 500 bin TL’ye kadar olan krediler için % 0,99 faiz oranıyla kredi kullandırılmaktadır.’’ denildi ve açıklamalara devam edildi.

500 Bin TL Altı Krediler için %0,99 ile Yapılandırma

Açıklamalara devam eden bankalar ‘’Ağustos ayında yapılan indirim öncesinde” Ziraat Bankası, Vakıfbank ya da Halkbank’tan kont kredisi kullanan ve kredi limitleri 500 bin TL’nin altında olan müşterilere talepleri doğrultusunda aylık % 0,99 faiz oranıyla yapılandırma imkanı sunulacaktır.  Bu nedenle yapılandırmadan faydalanmak isteyen müşterilerin kredi kullandıkları banka şubesine yazılı olarak başvurması gerekmektedir.’’ ifadelerini kullandılar.

Yapılan açıklamalara göre;

  • 500 bin TL’nin altında kredi kullananlara aylık %0,99 oranından,
  • 1000000 TL’nin üzerinde kredi borcu olanların ise, bankaların bu tutarlara yönelik uyguladıkları cari faiz oranları doğrultusunda kredileri yenilebilecektir.

Ayrıca yapılandırma sürecinin tarihi hakkında yapılan açıklamada ise ‘’Ülke bilançosunu kendi bilançoları üzerinde tutarak he zaman yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerine destek olmayı amaçlayan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank; müşterilerinin finansla yüklerini azaltmak amacıyla faiz indirimine 01.10.2019 tarihinden itibaren başlayacaklardır.” ifadeleri kullanıldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri