Kosgeb ile Market Açmak
Ekonomi

KOSGEB İle Market Nasıl Açılır?

KOSGEB NEDİR?

Ekonomiyi canlandırmak, küçük yatırımcıya iş fırsatı ve maddi imkan sağlamak amacıyla kurulmuş hibe desteği veren devlet kurumuna kosgeb denir. Kosgeb, sunduğunuz iş planı projesi detaylarına göre size maddi destek sağlayarak kurduğunuz kobi işletmenin büyümesinde önemli bir rol oynamaktadır.

KOSGEB İLE MARKET AÇILIR MI?

Öncelikle bu sorunun cevabını verecek olursak, evet kosgeb kredisi ile market açılabilir. Günümüzde ticaret hayatına atılmak isteyen birçok kişi ilk iş olarak marketi düşünür. Herhangi bir üretim durumu olmaması, gelen hazır emtia ürünlerini hızlı ve kolayca satabilmesi, yüksek karlılık oranı nedeni ile günümüzde birçok kişi market açmayı düşünmektedir.
Bu nedenle yine aynı kişiler market açarken kosgeb kredi desteği programına başvurarak maliyetlerini azaltma düşüncesindedir. Tabii ki her ne kadar bu konuda kredi verilse de emin olun ki katılımcı sayısının oldukça yüksek olması nedeniyle ve çeşitli sektörlere göre hibe destek oranın sağlanması nedeni ile şansınız düşük olabilir. Bunun için kosgeb sizden hangi şartları istiyorsa yerine getirerek bu konuda şans oranınızı arttırabilirsiniz.

KOSGEB ŞARTLARI NELERDİR?

KOSGEB, hibe desteği sağlayacağı kişilerden bazı şartları yerine getirmesini beklemektedir. Bu şartları kısaca listeleyecek olursak,
  • Uygulamalı Girişimcilik eğitimini almanız ve başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir.
  • İyi bir iş planı projesi çıkartmak
  • Tüm detayları şeffaf bir biçimde hazırlamak
  • Marketi kuracak kadar bir sermaye ile işe girişmeniz ve sonrasında hibe destek programına başvuru yapmanız.
Gibi şartları bulunmaktadır. Tabii bu şartları yerine getirilse dahi iyi bir iş planı projesi olmadan işler pek yolunda gitmeyebilir. Bu noktada verilen ücretsiz uygulamalara katılmak ya da bu konuda danışmanlık sağlayan şirketlere başvurabilirsiniz.
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri