Ekonomi

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler, oldukça büyük bir maddi yardıma ihtiyaç duyar. Planlanan işe göre girişimcilere çok büyük bir maliyet çıkmaktadır. Gerekli sermayenin bazı kurumlar tarafından karşılanması ise, kişilerin hayalini kurduğu iş imkanına sahip olmasına neden olur. Uzun süredir kendi işini kurmak veya projesini büyütmek isteyen kişiler için, KOSGEB tarafından yardımlar yapılmaya devam edilmektedir. Peki KOSGEB Kredisi nasıl alınır?

Söz konusu yardımlar maddi desteğin tutarına göre karşılıklı veya karşılıksız olabilmektedir. Ancak bu maddi destekten yararlanabilmek için, kurum tarafından istenen belli şartlara uyulması gerekir. Bu adımlara uyulduğu takdirde, kişilerin işini yönetmek için ihtiyaç duyduğu paraya ulaşması mümkün olacaktır.

İş Kurmak İçin KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredisi alabilmek için programa katılan herkesten belirli şartlar aranır. Bu şartlar şu şekilde sıralanır:

1-KOSGEB tarafından verilen uygulamalı eğitimi tamamlamak gerekir. En az olarak 32 saat süren bu program, ücretsiz şekilde yapılır. Aynı zamanda ulusal veya uluslararası alanlarda kurumun öncülük yaptığı programlarda eğitim alabilmek mümkün olacaktır.

2-Yeni girişimci desteğinden faydalanabilmek adına, girişimcinin başka bir kurumda şu anda çalışmaması gerekir. Bunun yanında kişilerden bir işletmenin %50’sinden fazla ortaklığının olmaması beklenmektedir.

3-Kayıtlı olan bir işletmenin bulunması şarttır. Programa başvuran kişilerde ilk olarak aranacak durumlardan biri olarak ön plana çıkar.

4-Daha sonraki zamanlarda işletmenin bugüne kadar yapmış olduğu tüm harcamaları kontrol altına alması iyi olacaktır. Zira kurum tarafından bu tarz harcamaların karşılanabilmesi için, işletmeler tarafından belgelendirilmiş olması şartı aranır. Her aya özel olarak işletmenin giderlerine yönelik bu şekilde desteğin verilmesi mümkün olur. Ancak bunların sürekli olarak işletmeler tarafından kayıt altına alınması önerilmektedir. Bu adım yapıldıktan sonra ise, iki aylık bir sürenin geçmiş olması gerekir. İki aylık bir süre geçtikten hemen sonra kurum tarafından bir dönüş alırsınız. Buna göre giderlerinizin karşılanması mümkün olacaktır.

Bu Adımları Takip Edin!

KOSGEB kredisi nasıl alınır diyenlerin atması gereken belli adımlar bulunur. İlk olarak kurumun veri tabanına kayıt olmanız lazımdır. Hibe için programa başvuran işletmelerin, KOBİ olarak görüldüğüne dair bir beyannameyi doldurması gerekir. Bu beyannameye göre kişi için inceleme süreci başlatılmış olur. Uzmanlar başvuruya ilişkin durumları inceleyerek en kısa sürede geri dönüş yapar.

Olumlu bulunmanız halinde ise, bu konuda atmanız gereken tüm adımlar danışmanlar tarafından belirtilecektir. Yani konuyu hiç bilmeyen kişilerin bile, KOSGEB kredisi hakkında her türlü detayı bu hizmet sayesinde öğrenebileceğini belirtmek gerekiyor. Her açıdan vatandaşlar için çok avantajlı bir sistem olarak görülmeye devam edilmektedir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri