Memur Alımı

KPSS Şartsız Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu için KPSS şartı olmadan memur alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Giriş sınavı için yapılacak olan sınava bakanlığın resmi ana sayfası üzerinden başvuruda bulunmak gerekiyor. 7 ekim 2019 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18.00 itibari ile başvuru ekranı kapanacaktır. Adaylar internet üzerinden başvurularını gönderecekler.

Başvuru yapacak adayların genel şartların yanı sıra özel şartları da sağlaması beklenmektedir. Adayların sağlaması gereken şartlar;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk vatandaşı olmak gerekmektedir.)
  • 01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Yurtiçinde üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerden mezun olmak gerekmektedir.

Tüm bu şartları sağlayan adaylar arasından sınavın yapılacağı kategori için asgari YDS puanları yine resmi internet sitesinde belirlenmiştir. 2017,2018 ve 2019 yılları YDS puanı ile asgari puanı alan adaylar arasından seçim yapılacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar Dışişleri Bakanlığı resmi internet adresi http://www.mfa.gov.tr üzerinden yayınlanacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile de bilgilendirme yapılacaktır. Adayların sınav yeri, sınav saati ve sınav günü bilgisini resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile kontrol ederek sınav günü orada hazır bulunmaları gerekmektedir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri