<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Faizsiz İslami Kredi - Kredi Memur

Faizsiz İslami Kredi

Faizsiz İslami Kredi

Günümüz ülke şartlarının durumu karşısında herkesin amacı başını sokacak bir ev almak, kullanabileceği bir araba almak haline geldi. Tabi fiyatlar ve maaşları karşılaştırdığımız zaman bunları yapabilmek o kadar zor ki kredi çekmeden aldım diyene inanmak mümkün değil neredeyse. Tabi çoğunluğun Müslüman olduğu bir ülkede insanlar da bir yandan banka kredilerinin, faizlerinin helal haram olma durumlarını sorgulamaya başladı. Bu sorguların arasında, buna fazlasıyla dikkat eden biz Müslümanlar için de ortaya yeni bir fikir sunuldu hemen tabi; faizsiz İslami kredi kullanımı. İnsanların da ilgisini epeyce çekti bu durum. Hem dini açıdan uygunluğu hem de daha az işlemi bulunması ve bu işlemlerin masraflarının daha az olması da insanların bu krediye yönelmesinde etken oldu.

Nedir Faizsiz İslami Kredi?

  Bilindiği üzere İslam dininde faiz haramdır ve kesin bir dille uzak durulması öğütlenir. Bu yüzden Faizsiz İslami kredi son yıllarda muhafazakar kesimin fazlaca yöneldiği bir kredi türü. Bu kredide verilen krediye faiz eklenmez ve bankalar müşterilerine krediyi belli bir kar payı ile kullandırırlar. Din uzmanları bu kredinin helal dairesi içinde sayılabilmesi için ihtiyaç, konut ve araç konularında kullanılması gerektiğini söylemekte. Bu da zaten krediyi ev araba almak için kullanacak olan halkın daha fazla ilgi göstermesine neden olmakta.

Faizsiz İslami Kredi Nasıl Alınır?

Bu konuda faizsiz İslami kredi veren bankaların işlem basamakları birbirinden farklılık gösterebilmektedir.Bu yüzden net bir işlem sıralaması verememekteyiz.Bankanız şubesine gidip,danışmanınızla görüşerek ayrıntılı bilgi alabilir işlemlerinizi başlatabilirsiniz.Bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak da konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz İslami Kredi Veren Kurumlar

Ülkemizde İslami kredi veren kurumlar bulunmaktadır tabi ki. İşte o bankalar,

Kamu kuruluşları; Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası.

Özel  hizmet veren bankalar; Albaraka Türk, Kuveyt Türk,Türkiye Finans Katılım bankaları.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar