MTV Ödeme
Ekonomi

Kredi Kartı ile MTV Ödeme

KREDİ KARTI İLE MTV ÖDEME

Sahibi olduğunuz araçların doğaya saldığı emisyon oranı, koltuk sayısı, arabanın yaşı gibi kriterler baz alınarak yıllık olarak ödediği vergiye Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) denir. Yıl içerisinde iki dönemde ödenebilen bu vergi için ödemeler ocak ve temmuz ayı içerisinde gerçekleştiriliyor. Ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda birçok alternatif bulunmaktadır. Araba sahiplerinin en çok tercih ettiği yöntem ise kredi kartı ile mtv ödeme seçeneği oldu. Bunun en önemli sebebi ise ödediğiniz vergi tutarını taksitlendirebiliyor olmanız.

KREDİ KARTI İLE MTV NASIL ÖDENİR?

Motorlu taşıt verginizi ödemek için size en yakın banka şubesine giderek ya da internet bankacılığı üzerinden kredi kartınız ile vergi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında gib.gov.tr adresi üzerinden yine aynı şekilde kredi kartınız ile vergi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

MTV ÖDEMELERİNDE BANKALARIN SUNDUĞU AVANTAJLAR NELERDİR?

Dönemlik vergi ödemenizi İş Bankası ile gerçekleştirecek olanlar için 3 taksit seçeneği bulunmaktadır. Eğer vergi tutarınız 200 TL üstünde ise kredi kartınız ile İş Cep uygulaması, İnternet Şubesi ya da gib.gov.tr üzerinden yapacağınız ödemelerde iş bankası 3 taksit seçeneği ile ödemeyi tahsil etmektedir.

Eğer kartınız WorldCard ise Yapı Kredi’nin İnternet veya Cep şubesinden yapacağınız vergi ödemelerinde 3 taksit imkânı sunuluyor. Bunun dışında Banka’dan veya ATM üzerinden ödemelerinizi yaparsanız, Sonax markasına ait boya temizleme ve araç parlatma, koruma paketi 285 TL ile fırsat olarak size sunuluyor.

Çalıştığınız banka Garanti Bankası ise, cep bankacılığı, internet bankacılığı veya ATM üzerinden yapacağınız vergi ödemelerinde 3 taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun dışında AKBANK, CARD FİNANS, TEB Bonus, Ziraat Maximum CARD ile yapılan vergi ödemelerinde de 3 taksit imkânı sunulmaktadır. Bu bankalardan farklı olarak Halk Bank Paraf CARD ile yapılan ödemelerde 3 veya 5 taksit seçeneği bulunmaktadır.