Ekonomi

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar!

Kredi sicilinin temiz olması ve kredi notunun yüksek olması, vatandaşların bankalardan kredi çekebilmesi için oldukça önemlidir. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ise dönem şartlarına göre değişiklik arz etmektedir.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, Türkiye’de milyonlarca insanın ekonomik krizden dolayı meydana gelen kriz ve zorlukları kısa ya da uzun zaman atlatabilmek adına bir çeşit aracıdır. Kredi sicili bozuk olanlar adına kredi sağlayan bu bankalar, kişilerin borçlarının ertelenmesi, nakit ve gereksinim duyulan ihtiyaç kredisinin verilmesi adına bir çözüm yolu olarak görülür.

Kredi notunun düşmesi, kredi sicilinin bozulması, kişilerin bankalara olan kredi kartlarına en az 3 ay ödeme yapmama, banka kredilerini en az 3 ay ödememe gibi hallerde puanların düşmesinden kaynaklanan bir durumdur. Banka kredisini ödemeyen, kredi kartlarını düzensiz ödeyenler ve asgari borcunun yüzde 25’ini ödemesi sebebiyle kredi notunun düşük olmasından kaynaklı olarak kişiler kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara ihtiyaç duyarlar.

Kredi Notu ve Kara Liste

Kredi başvurusunda bulunacak olanlar öncelikle bilmelidirler ki, kredi notunun düşük olması ile merkez bankasında kara listeye girmek farklı bir durumdur. Kara listeye girenler 5 sene boyunca herhangi bir bankadan kredi çekemez ve kredi kartı kullanamazken, kredi sicili bozuk olanlar ise kendilerine kredi verebilecek olan bankalardan belirli koşullar karşılığında kredi çekebilmektedirler.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar sayesinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan nakit ihtiyacı gidermek mümkündür. Bunun için söz konusu bu bankalara sabit gelire sahip kamu çalışanını kefil göstermeniz gerekmektedir. Böylelikle hem daha fazla kredi çekebilir, hem de kredinin geri ödeme süresini uzatabilirsiniz. Bunun ile beraber kredi başvurusunun pozitif yönde neticelenmesini etkileyecek bir diğer etken ise ipotek göstermektir. Söz konusu olan bu bankalara ipotek gösterilebilecek bir ev, arsa ya da dükkan gibi gayrimenkul sayesinde daha fazla kredi çekebilir, vadesini uzatabilir ve hatta faizini düşük tutabilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri