Ekonomi

Kripto Paralar Büyük Oranda Değer Kaybediyor!

Yeni bir takım bilgilerin ortalığa çıkmasıyla beraber piyasa değeri bakımından dünya üzerindeki en değeri kripto para birimi Bitcoin ile diğer önemli kripto paralar her geçen gün değerini kaybetmeye devam ediyor. Söz konusu olan bu değer kaybında MTGox kayyumu tarafından elinde bulunan 1.7 milyar dolar değerindeki kripto parayı satmaya başladığı söylentilerinin de etkisinin bir hayli fazla olduğu görülüyor.

Kripto Paralar Her Geçen Gün Biraz Daha Düşüyor

Piyasalardaki değeri bakımından dünya çapında en kıymetli kripto para olan Bitcoin ile yine diğer önemli kripto paraların fiyatı, her geçen gün biraz daha gerileme gösteriyor.

Söz konusu olan kripto paraların fiyatları, 7 Mart tarihinde merkezi Hong Kong’da bulunan Binance borsasına karşı bir hacker saldırısı gerçekleştirildiğine dair çıkan dedikoduların ardından bir baskı altına girmiş durumda. Bir sonraki gün ise Binance borsası konu ile alakalı açıklamada bulunarak dedikoduların doğruluğunu teyit etmiş, borsada işlemlerin durduklarını fakat yatırımcıların paralarına herhangi bir zarar gelmediğini duyurmuştu.

ABD Komisyonu Yatırımcıları Uyardı

Öte yandan yine 7 Mart tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para üzerine gerçekleştirilen yatırımlar konusunda yatırımcılara uyarıda bulunmuştu.

Bu ve bunu gibi yaşanan bir takım gelişmeler ile beraber Mt. Gox kayyumunun sahip olduğu 1,7 milyar dolar değerindeki kripto parayı sattığına dair söylentiler de söz konusu paraların değerini kaybetmesine neden oldu.

Bitcoin 11 Mart Pazar gününe yüzde 7 oranında gerileme ile 8.428 dolardan başlangıç yapmasının akabinde şu sıralar az bir yükseliş ile işlem görüyor. Öte yanda 9 bin 279 adet borsada işlem gören totalde bin 556 adet kripto paranın piyasa değeri ise 378 milyar dolara kadar düşmüş durumda.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri