Ekonomi

Küçükbaşın Üretimine Çoban Formülü!

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, küçükbaş hayvan üretimini çoğaltacak olan formülün aşılama ve küpe ile beraber çoban işe alımının olduğunu dile getirdi.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birlii (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında tarım alanında gerçekleştirilen desteklerin hayvan üreticileri adına bir hayli önemli olduğuna dikkat çeken Çelik, aşılama ve küpe olarak verilen desteklerin yanında çoban istihdamının da küçükbaş hayvancılığa katkı sağlayacağını dile getirdi.

Aynı Destekler 2018’de de Sürdürülecek

Basın mensuplarına karşı gerçekleştirmiş olduğu bu açıklamalarında tarım alanında sağlanan desteler hakkında da bir takım değerlendirmelerde bulunan TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, küçükbaş hayvancılık sektörü adına 2017 yılına kıyasla mevcut durumun muhafaza edildiğini ifade etti. Geçtiğimiz 25 milyar lira olarak sağlanan anaç koyun desteğinin bu yıl için de geçerli olduğunu dile getiren Çelik, 2017’ye göre aynı olmasını, Bakanlığın bütçe olanakları kapsamında olabileceğine dair düşünceleri olduğunu fakat ilerleyen dönemlerde de sektör adına daha fazla destek sağlanacağına inandıklarını aktardı.

Nihat Çelik ayrıca açıklamalarında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından açıklanan hayvanlara yönelik aşılama ve küpelerinde devlet tarafından karşılanacağına yönelik desteğin sektör için bir hayli olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, bu işlemlerin hayvancılar adına ücretsiz olmasının, onları büyük bir yükten kurtarmış olacağını belirtti. Üstelik her ne kadar söz konusu bu desteğin küçük bir destekmiş gibi görünse de, küçükbaş hayvan yetiştiricileri adına oldukça iyi bir gelişme ve hattı bir moral kaynağı olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri