kucukcekmecedeki-konut-fiyatlarina-kanal-istanbul-etkisi
Ekonomi

Küçükçekmece’deki Konut Fiyatlarına Kanal İstanbul Etkisi!

Küçükçekmece’de konut fiyatları, çılgın proje olarak nitelenen Kanal İstanbul’un resmen açıklamasının ardından değer artışı yaşıyor.

Küçükçekmece İnşaat Firmalarının Gözdesi Oldu

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi genelinde gayrimenkul yatırımları alanında değişik fırsatlar ön plana çıkmaya başladı. Küçükçekmece son zamanlarda bir yandan inşaat firmaları ile konut ve işyeri alıcılarının gözde bölgelerinden olmayı başarırken, diğer yandan da konut fiyatlarındaki artışla dikkat çekiyor. Küçükçekmece’deki daire fiyatlarının en büyük etkisinin çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul adlı projenin güzergahında bulunması olarak göze çarpıyor.

Konutların Metrekaresi 3.000 Liraya Ulaştı

İstanbul – Küçükçekmece’de Halkalı ve Atakent’e kadar olan tüm semtlerde yapılan yatırımlar değer kazanmaya devam ediyor. İstanbul’un son zamanlarda konut fiyatlarında gözle görülür artış yaşanan ilçeleri arasında bulunan Küçükçekmece’de satılık konut metrekare fiyatları ortalama olarak 3.000 lira civarında bulunuyor. bu ilçedeki konut fiyatlarında özellikle geride kalan 3 yılda neredeyse yüzde 50 oranında artış oldu. Atakent semtinde 2015 yılında satılık konut metrekare fiyatı 2.800 lira iken aynı semtte bu fiyat bu yıl 5.000 liraya kadar çıktı. Cennet Mahallesi’nde 2015 yılında 1.500 lira olan ortalama metrekare fiyatlar bugün itibariyle 3.600 liraya tırmanmış durumda.

Küçükçekmece’de Konut Fiyatları Neden Artıyor?

Gayrimenkul değerleme uzmanları Küçükçekmece’nin TEM otoyolunun, E – 5 olarak bilinen D100 karayolunun yakınında olmasının, Kuzey Marmara Otoyolu, Basın Ekspres Yolu gibi ana yollara da yakın olmasının, ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları ile de yakın konumda bulunmasının ilçedeki konut fiyatlarının artmasında etken olduğunu, şehir merkezine yakınlığının ve ulaşımın kolay olmasının, düzenli yapılaşma alanlarına sahip olmasının E – 5 bandında olan kesimin metrobüse yakın olmasının, 2018 yılının sonlarında açılacak olan Gebze – Halkalı banliyö tren hattı ve 2019 yılında hizmete girecek olan Ataköy – Basın Ekspres – İkitelli metro hattının da Küçükçekmece’de konut fiyatları üzerinde etkisinin olduğunu söylüyorlar.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri