kupon-yontemi-ile-genclere-10-bin-liralik-egitim-firsati
Ekonomi

Kupon Yöntemi ile Gençlere 10 Bin Liralık Eğitim Fırsatı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Kupon Yöntemi” ve taşeron işçi düzenlemeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat vermesi üzerine başlattıkları taşeron işçilerin kamu kadrosuna alınması ile ilgili çalışmaların başarılı olduğunu, bunun gerçekten bir çılgınlık olduğunu söyleyerek asgari ücret hakkında da konuştu.

Gençlere 10 Bin Liralık Kupon Vereceğiz

Jülide Sarıeroğlu bundan böyle “Kupon Yöntemi” adında bir modelin uygulanmaya başlanacağını, geleceğin meslekleri diye nitelenen meslek alanlarında ya da herhangi bir alanda kendini geliştirmek ve yetiştirmek isteyen gençlere istedikleri zaman, istedikleri eğitimi, istedikleri formatta alabilmeleri için 10 bin liralık bir kupon vereceklerini söyledi.

Gençlere Çok Güveniyoruz

Bakan Jülide Sarıeroğlu, Karabük’e giderek Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Ak Parti Karabük Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı. Sarıeroğlu toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlik kollarından yetiştiğini hatırlattı. Seçilme yaşının artık 18 olduğunu söyleyen Jülide Sarıeroğlu, Ak Parti’nin iktidar olduğu dönemlerde gençlere çeşitli imkanların tanındığını, gençlere çok güvendiklerini de belirtti.

Yeni Model Uygulamaya Alınıyor

Gençlerin istihdam edilmesinin kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadınların da gençlerin de İŞKUR tarafından düzenlenen faaliyetlerden faydalanmasını istediklerini, bundan böyle Kupon Yöntemi adında yeni bir modelin hayata geçirileceğini, kendini geliştirmek, yetiştirmek, geleceğin meslekleri arasında anılan herhangi bir meslek alanında eğitim almak isteyen gençlere eğitimlerini almaları için 10 bin liralık kupon vereceklerini, eğitimin zamanını, şartlarını ve formatını gençlere bıraktıklarını da söyledi.

Taşeron İşçi Düzenlemesi Büyük Bir Çılgınlık

Jülide Sarıeroğlu, Türkiye’de devrim niteliğinde olan bir projeyi hayata geçirdiklerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vermesi ile birlikte taşeron işçilerin devlet kadrosunda yer bulması ile ilgili çalışmaların başlatıldığını, başarıyla bu projenin üstesinden geldiklerini, bu projenin gerçekten çok büyük bir proje ve bir çılgınlık olduğunu söyleyerek asgari ücret konusundaki iyileştirme çalışmalarına da değindi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri