Çamaşır makinesi ile hem kolay hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde yıkanan çamaşırlar, artık kurutma makineleri yardımıyla da asmaya ve uzun süre kuruması için beklemeye gerek olmadan, kolay şekilde tamamen kuru hale getirilebiliyor. Böylelikle çamaşır askısı, çamaşır asmak için açık alan ve uzun süre bekleme gibi ihtiyaçlar tamamen ortadan kalkıyor. Sadece bir program süresi içerisinde çamaşır makinesinden çıkan ıslak çamaşırlar tamamen kuru hale getirilerek, doğrudan giysi dolabına yerleştirilebiliyor. Bu çerçevede de kuruma makinesinde çamaşırlar nemli çıkıyor ise makinenizde teknik bir arıza vardır. Böyle bir arıza durumunda ilk yapmanız gereken alanında uzman teknikerlerin görev aldığı Kurtköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunarak, yardım almak olacaktır.

Kurutma Makinesi Çamaşırları Neden Nemli Çıkarır?

Kurutma makinenizden çıkan çamaşırlar nemli kalmaya başlarsa, makinenizde fonksiyon sorunları söz konusu olduğu anlamına gelmektedir. Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezi hizmetlerimizde de kurutma makinelerine yönelik olarak en fazla şikayet edilen konulardan birisi de bu çamaşırların nemli çıkması sorunudur. Bu sorun temel olarak kurutma makinesinin egzoz borusunda birikinti ve kalıntı birikmesi sonucunda tıkanıklığın oluşması nedeni ile çamaşırları nemli bırakıyordur. Çünkü bu durumda ıslak çamaşırlardan alınan nemli hava, kurutma makinesinin içerisinde kalarak, çamaşırların nemli kalmasına neden olur. Bu işlem için egzoz borusunun kontrol edilmesi gerekir. Kurutma makinesinde elektronik devrede karışıklık, termostat arızası, ısıtma sisteminde sorun gibi faktörler de söz konusu olabilir. Bu tip olasılıkların gözden geçirilmesi için 7/24 kesintisiz olarak profesyonel uzman teknikerlerden destek alınabilir.

Kurutma Makinesi Çamaşırları Nemli Çıkartma Arızası Nasıl Giderilir?

Kurutma makinesinin çamaşırları nemli çıkartması durumunda Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından ilk olarak egzoz borusunda tıkanıklık olup, olmadığıdır. Eğer egzoz borusunda tıkanıklık söz konusu ise özel ekipmanlar ile kolayca tıkanıklık giderilir. Bu şekilde çamaşırların kurutma makinesinden tamamen kuru şekilde çıkması sağlanır. Ancak egzoz borusunda tıkanıklık yoksa kurutma makinesinin fonksiyonlarını yöneten ve denetleyen elektronik devre kartı, termostat ve ısıtma sistemleri kontrol edilir. Yapılan analiz ve değerlendirmeler çerçevesinde tespit edilen arızalar için gerekli olan onarımlar uzman teknikerler tarafından süratle tamamlanarak, makinenin yeniden ilk günkü kalitesinde kullanılabilir duruma getirilir.