,
Gündem

Lada İddialı Bir Giriş Yapacak!

Bir zamanlar Türkiye’nin en çok kullandığı otomobil modellerinden olan Lada pazara Ocak ayında giriş yapacaktı. Fakat görülen o ki Rus otomobil modelinin Türkiye pazarına girişinde gecikme yaşanacak! Peki, Lada Türkiye’ye ne zaman gelecek? Türkiye’de kaç liradan satışa sunulacak? İşte yanıtı…

Lada Mart Ayında Türkiye’de Satışta!

Lada tutkunları geçen yıl yapılan açıklama ile yılın ilk ayı olan Ocağı beklemeye başlamıştı. Modelin Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olan Sever Oto konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre distribütör siparişlerin geç verildiğini ifade ederek, Lada’nın Türkiye’ye Mart ayında giriş yapacağını duyurdu.

Yenilenen Lada İki Farklı Tasarımla Piyasaya Sürülecek

Lada küresel pazara iki farklı modelle giriş yapacak. Modelin üretimini Rusya’nın otomotiv devi Avtovaz yaparken, şirketin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre yenilenen modelin Niva ve Niva Urban modelleri Türkiye pazarında da yer alacak.

İlk Parti 40 Adetle Sınırlı Olacak!

Rusya’nın en önemli modelleri arasında bulunan araç, Türkiye pazarında uzun zamandır yer almıyordu. Modelin pazara geri döneceği müjdesini ise Sever Oto vermişti. Ocak ayında satışa sunulması beklenen ve halen Türkiye’ye gelmeyen model tutkunları meraklandırdı. Sever Oto yetkilisinin yeni açıklamasıysa meraklılarına derin bir nefes aldırdı. Yetkili siparişlerin geç geçildiğinin altını çizerek, ilk etapta gelecek araç sayısının 40 olduğunu, yılın sonuna kadar gelecek araç sayısınınsa bini bulacağını, satışların yüksek olması halinde bu sayının daha artacağını ifade etti.

İşte Türkiye’deki Satış Fiyatı

Tüm bunlar yanında yenilenen Rus modelin fiyatları belli oldu. Distribütörden gelen açıklamaya göre modelin Türkiye fiyatı 70 bin ile 75 bin lira arasında değişecek.