Ekonomi

Limak Halka Arz Konusunda Açıklama Yaptı

Türkiye ile yurtdışında çok önemli yatırımları bulunan Limak’ın Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı görevindeki Ebru Özdemir, 2019 senesinde piyasalarında fazla iyi olmasıyla birlikte halka arz hedeflerini gerçekleştirecek olduklarını belirtti.

Gazetecilerin Sorularını Cevapladı

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Gaziantep’te gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.İş dünyasının, genel seçimlerin 24 Haziran’a çekilmesini nasıl karşıladığı şeklindeki bir soruya Özdemir, “Herkes 2019 Kasım’ı bekliyordu o da çok uzun bir süreydi beklemek için.Erkene alınmasını olumlu buluyoruz.Belirsizliklerin giderilmesi ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. Dolayısıyla ne kadar hızlı bir seçimle yeni sisteme geçiş yapılıp buna göre yola çıkarsak daha iyi olur. Zaten hemen borsa, kurlar yatırımcılar da bu yönde bir tepki verdiler” diye cevap verdi.

2019’da Halka Arz Olacak

Habertürk’ten Gökhan Artan’ın haberine göre, “Limak olarak 2019 yılında halka arzı gerçekleştirecek misiniz?” sorusuna Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Halka arzı yapmak istiyoruz.Biz birkaç değişik kolda çalışıyoruz.Ana hedefimiz tüm şirketlerimizi kurumsal yapıp bunlara halka arz edilmiş şekilde devam etmek. Halka arz sırf size bağlı birşey değil konjonktüre,borsaya ve markete bağlı. Biz şimdi şu anda o hazırlıkları yapıyoruz. Eğer uygun bir ortam bulursak yani çimento, enerji, altyapı olsun bunları hep arka arkaya yıllar içinde halka arz etmek istiyoruz hedefimiz bu. Yüzde 20’den aşağı bir arz mantıklı olmuyor. Yüzde 20-30 arasında yine mantıklı olacak bir arz yapmak isteriz. İnşallah piyasalar çok iyi olur 2019’da da hedefimizi yapabiliriz” şeklinde cevap verdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri