Gündem

Liseye Geçiş Sınavı İçin Geri Sayım Başladı!

Liseye Geçiş Sınavı ezberleri bozacak, bilgilerin kullanılmasını sağlayacak yepyeni bir sistemi eğitime dahil etti. LGS bu yıl ne zaman yapılacak? Yeni sistem öğrencileri zorlayacak mı? Sorular daha mı zor olacak? LGS hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde…

Liseye Geçiş Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bilindiği üzere sekizinci sınıf öğrencileri liseye geçişte öncelikle TEOG sınavına giriyordu. Sınav sisteminde yapılan düzenleme ise TEOG yerine Liseye Geçiş Sınavı öngörüldü. Bu sene sekizinci sınıfta okuyan öğrenciler sınavın ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. Konuyla ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığından geldi.

Yeni Sınav Sisteminin Artıları Büyük Olacak

Eğitim sisteminde yapılan düzenleme Liseye Geçiş Sınavını zorunlu kıldı. Yeni sınav sistemi öğrencilerin bilgiyi akıl ve beceriyle birlikte kullanmasını öngörüyor. Yani kısacası LGS ezberleri bozuyor ve analitik düşünceye ağırlık veriyor. Bu durumda öğrenciler ezberden uzaklaştırılarak, hızlı düşünmeye ve bilgiyi yerinde kullanmayı öğreniyor.

Sınav Takvimi Açıklandı! 2 Haziran 2018 İçin Nefesler Tutuldu

LGS’nin ne zaman yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlana sınav takvimi sonrasında netlik kazandı. Buna göre bu sene ilk kez düzenlenecek olan sınav 2 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Öğrenciler testleri saat 10 itibariyle çözmeye başlayacak.

Örnek Sorular Yayımlandı

Liseye Geçiş Sınavı hakkında en çok merak edilenlerden biri de soru tarzları! Öğrenciler soruların nasıl geleceğini merak ederken MEB örnek soruları erişime açtı. Bu kapsamda Bakanlık toplamda 90 adet örnek soru yayımladı. Soruların 40 tanesini sayısal sorular kapladı, 50 soru ise sözel bölümden geldi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri