Ekonomi

Lojistik Devinin Yeni Sahibi Danimarkalı Şirket Oldu

Türkiye’de lojistik alanında faaliyet gösteren ve lider şirketlerden olan Un Ro-Ro’nun satış anlaşması yapıldı. Buna göre Türk lojistik devinin yeni sahibi Danimarkalı bir şirket oldu.

Un Ro-Ro Danimarkalı Şirkete Satıldı

Un Ro-Ro Türkiye’de öncü lojistik şirketleri arasında yer alıyor. Türk şirketi satın almak isteyen taraflar masaya oturdu. Satış üzerinde anlaşan iki şirket, satışa yönelik açıklama yaparak anlaşmanın sağlandığını ilan etti. Buna göre Un Ro-Ro’nun yeni sahibi Danimarkalı lojistik şirketi oldu. Şirketin ismi ise DFDS olarak açıklandı. Yapılan açıklamaya göre satış tam 950 milyon Euro’ya yapıldı.

DFDS anlaşmanın sağlanması ardından açıklama yaparak, Un Ro-Ro’yu satın aldığını ifade etti. Satın alma ile hedeflerinin Akdeniz’deki varlığın artırılması olduğunu kaydedildi.

Satış Haziran Sonuna Kadar Tamamlanmış Olacak!

Alınan bilgilere göre satın alma son şeklini bu yılın Haziran ayında alacak. Bu kapsamda Türkiye, Avusturya, Almanya ve İtalya’nın ilgili otoriteleri satışa onay verecek. Onay sonrasında satış Haziran ayı bitmeden tamamlanmış olacak.

Danimarkalı deniz taşımacılığı devinin üst düzey yöneticisi satın almayı değerlendiren bir açıklama yaptı. CEO Niels Smedegaard değerlendirmesinde Un Ro-Ro’nun bünyelerine geçmesinin önemine işaret ederek, pazardaki faaliyet alanlarının satın almayla birlikte artacağının altını çizdi. bu kapsamda hizmet ağının, filonun ve tecrübelerinin satıl alma sonrasında bir basamak daha yukarı taşınacağını dile getirerek, iş geliştirme anlamında yeni bir döneme girdiklerinin sinyallerini verdi.

Un Ro-Ro tarafından yapılan kurumsal sunum verileri incelendiğinde lojistik devinin 12 adet Ro-Ro gemisi bulunuyor. Türkiye’yle Avrupa arasında faaliyetlerine 250 bin araçla devam ediyor. 2016 yılının rakamlarına göre şirketin aynı güzergahtaki Pazar payı yüzde 35’i buluyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri