‘LOOP’ ile Eğitim Her Alanda Kullanılacak
Eğitim

‘LOOP’ ile Eğitim Her Alanda Kullanılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından geliştirilen yeni öğrenme ve gelişim platformu ‘’LOOP’’ hayata geçirilerek, her alanda kullanılması sağlanacak. Platformun amacı gelişime açık, dijital dönüşüm ve inovasyon ile girişimcilik gibi farklı eğitimler sayesinde yetkinliklerin artırılmasıdır. ‘’LOOP’’ ile ilgili detaylar haberimizde…

‘’LOOP’’ platformunun lansmanı dün akşam gerçekleştirilirken, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile çalışma içerisinde iş birliği yapacak E-nocta, Eğitmen Panda, Üç Renk Danışmanlık, Franklin Covey ve S360 &İmece eğitim kurumları bir araya gelerek farklı alanlarda eğitimlerin söz konusu olacağı BİLGİ Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Ecmel Ayral tarafından açıklanırken; LOOP’un küresel bir marka olmasına yönelik hedeflerini olduğu belirtildi.

Herkesin Gelişebileceği Performans Alanı Mutlaka Olacak

Dr. Ecmel Ayral, açıklamalarına devam ederken “LOOP, sadece kurumların değil bireylerin gelişimine katkı sağlayacak bir platform olacak ve bu nedenle farklı programları kapsıyor. Böylelikle herkesin gelişebileceği performans alanı olacak.’’ dedi.

Beceri Değil, Yetkinlik Ön Planda

Üniversitelerin asıl varlık sebebinin gelişime dair hizmet vermek olduğunu belirten Dr. Ecmel Ayral, teknoloji ve insanın bir araya gelerek oluşturduğu bu platformun çok değerli olduğunu belirterek ‘’Önümüzdeki dönem incelendiğinde profesyonellerin yeterliliklerinin önemine verilen değerlerin azaldığını ve yetkinliklerin arttığını görüyoruz. Biz de ‘’LOOP’’ ile yetkinliklerin arttırılmasına odaklanarak uzun vadeli düşünüyoruz ve fark yaratmaya çalışıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Eğitim Anlayışı, İhtiyaca Yönelik

‘’LOOP’’ ile ilgili tanımı ‘’öğrenme alanı’’ olarak tanımlayan Ayral, kurumlar dışında bireylere de platformda yer olduğunu açıklarken ‘’Burada standart bir eğitim vermek yerine kurumların ya da bireylerin ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik, partnerlerimizle beraber tasarlanan bir gelişim programı hazırladıktan sonra sunun yapacağız. Kurumların eğitimlerinin geri dönüşleri incelendiğinde en önemli sorun eğitimin değişikliğe neden olup olmadığıdır. Eğer şayet biz kurumun stratejik hedefinden yola çıkıp kurumların ya da bireylerin ihtiyaç duydukları yetkinlikleri ölçebilir ve hangisinin işe yaradığını ölçebilirsek işte o zaman doğru yoldayız demektir. Böylelikle kurumlar yaptıkları işin amacını öğrenerek, amaca ulaşıp ulaşmadıklarını öğrenebilirler. Böylelikle hep birlikte projeler geliştirmiş olacağız.’’ açıklamasında bulundu.

Lansman, moderatörlüğü Dr. Ecmel Ayral tarafından yapılan ‘‘Kurumlar ve Yetenekler Birlikte Gelişirken’’ paneli ile bitti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri