maliye-bakani-naci-agbal-esnafa-kdv-mujdesi-verdi
Ekonomi

Maliye Bakanı Naci Ağbal Esnafa KDV Müjdesi Verdi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 14. Türkiye Vergi Kongresi’nden sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

  1. Türkiye Vergi Kongresi Düzenlendi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Yüksek İhtisas ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi Mezunları Derneği ve Marmara Üniversitesi’nin işbirliği ile tertiplenen 14. Türkiye Vergi Kongresi’nin açılışına katıldı. Kongrenin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularına cevap verdi. Naci Ağbal kongrede küresel olarak ülkeler arasındaki rekabetin şartlarının değiştiğini, artık verginin bir silah olarak kullanılmaya başlandığını, Türkiye’nin de bu rekabete ayak uydurabilmek adına vergisel anlamda bazı yeni uygulamalara geçildiğini söyledi.

Kongre’nin Ana Konularından Biri Gelir Dağılımı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye’ye yabancı yatırımların çekilmesinin sağlanması ile ilgili yeni vergi uygulamalarının devreye sokulacağını, 2009 yılında dünya genelinde yaşanan ekonomik krizin ardından 2017 yılına kadar gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin büyüme hızının kriz öncesindeki dönemlere geri döndüğünü, ekonomideki en büyük noktanın büyümenin sürdürülebilir olması olduğunu, 14. Türkiye Vergi Kongresi’ndeki ana konulardan birinin gelir dağılımı olduğunu, ülkemizin kaydettiği büyümeden her kesimin yararlanması gerektiğini, vergi politikalarının uygulanmasında çevrenin de önemli etkisinin olduğunu da söyledi.

Özel Sektöre 70 Milyar Lira Ödeme Yapılacak

Naci Ağbal, geçen hafta çıkartılan yeni KDV Kanunu ile ilgili de konuştu ve yeni kanun ile esnafa büyük kolaylıklar sağlanacağını, bundan böyle esnafın her ay KDV beyannamesi vermeyeceğini, KDV beyannamelerinin iki ayda bir verileceğini, kanun kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları ile ilgili de düzenlemeler olacağını, ancak bu konu hakkındaki görüşmelerin karşılıklı olarak hala devam ettiğini, ayrıca devlet tarafından KDV iadesinin ödenmesinin de süresinin kısaltılacağını, önceki dönemden devreden KDV’nin de iade edileceğini, iade edilecek olan tutarın 160 milyar lira olduğunu, 70 milyar lirasının özel sektöre ödeneceğini de bildirdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri