maliye-bakani-naci-agbal-hatirlatti-son-tarih-8-mart-2018
Ekonomi

Maliye Bakanı Naci Ağbal Hatırlattı! Son Tarih 8 Mart 2018!

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2B olarak adlandırılan orman özelliğini kaybetmiş arazilerle ilgili satın alma başvuruları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Hak Sahiplerini Ödeme Yapmaya Davet Ediyorum

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B olarak nitelenen orman özelliğini yitirmiş arazilerin satın alınması ile ilgili başvurular hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Naci Ağbal, şimdiye kadar başvuru yapmayanlar ile başvurusunu yapan ancak peşinat tutarını ya da ikiden fazla taksit ödemesini yapmamasından dolayı hal sahipliğini kaybeden kişiler için devlet tarafından tanınan sürenin 7 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini açıklayarak bu durumdaki hak sahibi olan kişileri ödemelerini yapmaya davet ettiğini söyledi.

2B Arazilerinin Büyük Bölümü Satıldı

Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamada kamuoyu tarafından 2B yasası olarak anılan ve devlet ile vatandaşlar arasında uzun yıllardır devam eden problemin çözüme ulaşmasının amaçlandığı 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkartılan Yerlerin Değerlendirilmesi ve Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun gereğince şimdiye kadar bahsi geçen arazilerin büyük bir bölümünün satıldığı söylendi.

Hak Sahiplerine 6 Aylık Ek Süre Tanınmıştı

Böylece pek çok vatandaşın mülkiyet ile ilgili probleminin çözüme ulaştığını da bildiren Naci Ağbal, bu çerçevede yapılan satışı mümkün olan taşınmazlarla ilgili başvuru yapan kişi sayısının 828 bin olduğunu, bunlardan 707 bin kişiye 507 bin adet arazinin satışının gerçekleştirildiğini de belirtti. Ağbal, bu arazilerin bedellerinin 10.5 milyar lirayı bulduğunu, bu bedelin 7.3 milyar liralık kısmının tahsil edildiğini, geriye kalan meblağın taksitli satışları kapsadığını, ödemelerinin de halen sürdüğünü, bu yasadan daha çok kişinin faydalanabilmesinin sağlanması amaçlanarak başvuru süresi dahilinde başvuru yapmayan ya da başvuru yaptığı halde ikiden fazla taksitinin ödemesini gerçekleştirmeyen kişiler için belirlenen son 2B arazileri ödeme ve başvuru tarihinin 7 Mart 2108, bahsi geçen kişilere tanınan 6 aylık ek sürenin bu tarihte sona ereceğini hatırlattı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri