Ekonomi

Maliye Bakanından O Fabrikalar ile Alakalı Önemli Açıklama!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, şeker fabrikalarına yönelik bir açıklamada bulunarak, bu fabrikaların özelleştirilmesine dair tüm görüşmelerin gerçekleştirildiğini, bu fabrikaların 2023 yılında da ayakta kalacağını ifade etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, şeker fabrikalarına yönelik kritik bir açıklama yaptı.

Fabrikalar 5 Yıl Sonra da Ayakta Duracak

Söz konusu bu açıklamalarında Bakan Ağbal, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik gerekli olan tüm görüşmelerin gerçekleştirildiğini belirterek, özelleştirme ihalelerine katılacak olan firma sayısının bir hayli fazla olmasını amaçladıklarını ve bu fabrikaları 2023 yılında da var olacağını ifade etti.

Fabrikalarda üretimin sürdürülmesini dile getiren Bakan Naci Ağbal, şartnamelere bunun adına bir madde koyduklarını, şeker pancarının bu fabrikalarda üretimi sağlayacak bir takım şarlatın bu şartnamede yer aldığını belirtti. Hiçbir yatırımcının bu denli sermayeyi bağlamasının ardından arz ve talebin mevcut olduğu bir yerde üretimi yapayı istememezlik yapamayacağını da ekledi.

Şeker pancarı üreticilerinin haklı olarak var olan kotaları ile işlerine devam etmek istediklerini dile getiren Ağbal, şartnamede bunun için hükümlerin var olduğunu, üreticilerin sözleşmelerinde değişiklik yapılmadan devam edileceğini anlattı.

İşçilere Farklı Yerlerde de İstihdam Sağlanacak

Tüm bunların yanı sıra işçilerin ve yöneticilerinde mevcut olduğunu dile getiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, söz konusu bu fabrikaların bünyesinde çalışmakta olan işçilerin haklarını sonuna kadar gözeteceklerini, diledikleri şekilde kamuda ya da başka bir yerde çalışmak istediklerinde, onlara istihdam sağlanması üzerine şartların da şartnamede yer aldığını açıkladı.

İhalelere Katılım Fazla Olacak

Bu konuda her türlü öneriye açık olduklarını ve oldukça güzel önerilerin de sunulduğu dile getiren Bakan Naci Ağbal, ihalelere katılımın fazla olması adına gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ve geçici teminat bedellerini de düşük miktarda belirlediklerini açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri