,
Memur Alımı

Maliye Uzman Alımı (250 Kişi) Başvuruları Başladı!

Çalışmalarına Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak devam etmekte olan Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı bünyesine 250 maliye uzmanı alınacak. Maliye uzman alımı şartları neler? Sınav başvurusu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı Maliye Uzman Alımı İçin Düğmeye Bastı

Maliye Bakanlığı 250 maliye uzmanı alımı için düğmeye bastı. Bakanlık 250 kişilik kadroyu Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam edecek. Yapılan açıklamaya göre alınacak maliye uzmanları bir aşamadan oluşan sözlü sınava tabi tutulacak.

Başvurular Nereye, Nasıl Yapılacak?

Maliye uzmanı adayları başvuruları Maliye Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak yapacak. Bunun yanında adaylar fotoğraflı özgeçmişlerini de başvuruya ekleyecek. Başvurular sadece elektronik ortamda kabul edilecek. Posta ve şahsen yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

Peki, adaylar başvurularını ne zaman yapacak? 250 kişilik maliye uzman alımı için başvuru süreci 12 Şubat 2018 tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 12 Mart 2018 olarak duyuruldu. İnternet ortamından yapılacak başvurular son gün saat 17.30’a kadar yapılabilecek.

Bakanlığın duyurusuna göre, istihdam edilecek maliye uzmanları kurumlar arası naklen atama çerçevesinde gerçekleşecek. Adaylarda aranan şartlar arasında 657 sayılı Kanının 152. Maddesi geçerli olacak. Bunun için adayın görevli olduğu kurumdan hizmet belgesi alması gerekiyor. YDS’ye girmiş adaylardan sonuç belgesi de isteniyor. Bunların yanında mülakat öncesinde gerekli görüldüğü hallerde farklı belgelerde istenebilecek.

Mülakat kapsamında genel hukuk bilgisi, sorun tanımlama, ölçme, değerlendirme, sorunu çözme yeteneği, yaratıcılık, farklı açılardan bakma, karar verme gibi konular adayları terletecek. Sözlü sınavda adayların davranışları, tepkileri, insan ilişkileri, genel kültürü, kendini ifade etme yeteneği ve mesleğe uygunluk gibi kriterlerde dikkate alınacak.