Medyum Nedir? Neler Yapabilir?

Latince anlamı aracı olan ‘medium’ kelimesine uzanan bir kökeni olan ve Fransızcadan dilimize geçmiş olan bir kelimedir. Kelime anlamı ise ruhlar ile iletişime geçme yoluyla canlılar arasında bir bağ kurduğunu iddia eden kişi olarak tanımlanabilir. Bu kişilerin sahip olduğu yetenekler sonradan kazanılamaz olup, Allah vergisidir. Bu da sonradan medyum olunmasının mümkün olmadığının göstergesidir.

Medyumlar Hangi Konuları Bilebilirler?

İnsanlar birçok konu hakkında merak sahibilerdir ve bunları öğrenmek için sabırsızlık gösterebilirler. Bu durumda da yetenekleri dolayısıyla pek çok şeyi bilebilme yeteneği bulunan medyumlara başvururlar. Medyumların bilebildikleri arasında en meşhur olan ve en çok talep gören konu ise geçmişte yaşanmış olan veya gelecekte yaşanacak olan olayları bilebilmeleridir. Bunun yanı sıra medyumlar, suçlusu halen bulunamayan suçların faillerini bulma ve kaybolan eşyaların yerlerini tespit etme gibi bilgilere de ulaşabilirler. Ayrıca olayların iç yüzlerini ve gerçek nedenlerini de bilebilme yetileri vardır.

Medyumların Yetileri Nelerdir?

Medyumlar, Allah vergisi olarak sahip oldukları ve olağanın dışında birçok şeyi gerçekleştirebilecekleri yeteneklere sahiplerdir. Bunların en yaygınları arasında ise büyü tespit etme, büyü bozma ve geçmişteki veya gelecekti olayları görebilme yetenekleridir. Bunların yanı sıra kötü bir amaca hizmet etmemesi halinde vefk yapma yeteneklerini de gerçekleştirebilirler. Medyumların bir diğer yeteneği işe kişilerin doğum saatine göre yıldız konumuna bakarak o kişinin hayatına dair çıkarımlarda bulunabilmesidir.

Bir Medyumun Gerçekliği Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle tekrar belirtmek gerekir ki medyumluk Allah vergisi bir yetenek olup, sonradan kazanılması mümkün değildir ve bir kitabı veya okulu bulunmamaktadır. Bu sebeple medyumluk eğitimi aldığı yönünde iddiası bulunan kişilere kesinlikle inanılmamalıdır. Bunun yanı sıra bir medyuma güvenebilmenin en kolay yolu, onun eylemlerine ve ifadelerine dikkat etmektir. Çünkü medyumlar kendilerini normal insanlardan ayıran özel yeteneklere sahiplerdir ve bu yeteneklere bakıldığında farkları kolayca anlaşılabilir.

Medyumluğun Belirtileri Nelerdir?

Medyum olunduğunun anlaşılması için bazı özel yeteneklere sahip olunmalı ve buna dair belirtiler görülmelidir. Özellikle medyum olan bir kişide güçlü bir sezgi bulunması gerekmektedir. Bununla beraber olayların gerçek yüzünü görmesini sağlayan ve olaylara tüm detaylarıyla başka bir boyuttan bakmasını sağlayan bir duru görü yetisine sahip olunması gerekir. Bir başka belirtisi ise insan zihni ile doğrudan iletişime geçebilmesi ve onun düşüncelerini açığa çıkarabilmesidir. Ayrıca ruhlara ile iletişimlerini korkusuzca gerçekleştiriyor olması ve sorduğu soruların onlar tarafından cevaplanıyor olması gerekmektedir. Çünkü ruhlar bir medyum ile konuştuklarını anlarlar ve ona yardımcı olmaya çalışırlar.

Medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.