Gündem

Memur Aile Yardımı Temmuzda Kaç Lira Olacak?

Memur aile yardımı bu yılın Temmuz ayında zamlanacak. Peki, kumu dairelerinde çalışan, kamu kuruluşlarında memur olanlar “Memur Aile Yardımı” adı altında kaç lira alacak? Temmuz zammı sonrasında hesaplara aktarılacak tutar ne kadar olacak? Detaylar haberimizde…

Memur Aile Yardımı 2018’de Artacak!

Kumu kapsamında faaliyet gösteren kurumlarla kuruluşlarda çalışmakta olan memurlar bu sene de memur aile yardımı almaya devam edecek. Memur aile yardımı enflasyon zammı haricinde personelin hesaplarına aktarılacak. Bu kapsamda evli olan çalışanlar aile yardımı almaya hak kazanacak. Evli olmayanlar ise bu ödenekten ne yazık ki yararlanamayacak.

Evli Memurlar Zammın Ne Kadar Olacağına Kilitlendi

Evli olan kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen memurlar 2018 yılına ilişkin ödenek tutarlarını merak etmeye şimdiden başladı. Peki, Temmuz ayındaki zam sonrasında yardım tutarları ne kadara yükselecek? Çocuğu olan memurlar ek olarak kaç lira alacak. İşte tüm bu sorunların yanıtı…

Evli Memura 239 Liralık Yardım!

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde çalışmakta olan memurlar 2018’in Temmuz ayından sonra aile yardımı kapsamında ne kadar zam alacak şimdilik netlik kazanmasa da, şu anda evli olan memurlara 239 lira79 kuruşluk ödeme yapılıyor. Evli ve altı yaşından küçük bir çocuğu olan memurlara 56 lira 20 kuruşluk ödenek çıkarılıyor. Memurun çocuğu altı yaşından büyük ise 28 lira 10 kuruşluk memur aile yardımı alıyor.

Tahminlere göre Temmuz ayındaki zam sonrasında aile yardımı tutarlarında ciddi bir artış gözlemlenmeyecek. Ama bu ücretlerin üzerinde bir tutar söz konusu olacak. zamla ilgili kararı ise hükümet verecek.