Gündem

Memur Kıyafet Yardımı Alacaklar Dikkat!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve resmi kıyafet giymekle sorumlu olan çalışanlara memur kıyafet yardımı ödemesi yapılıyor. Bakanlık bu sene geçerli olacak yardımlardan hangi memurların yararlanacağını açıkladı.

Memur Kıyafet Yardımı Kimler Alacak?

Memur kıyafet yardımı ile ilgili listeyi Maliye Bakanlığı Resmi Gazetede yayımladı. Bu kapsamda yardım ödeneği alacak kamu çalışanları belli oldu. Bunun yanında hangi çalışan kaç liralık yardım ödemesi alacak bu da netleşti.

Resmi Gazete’de yayımlanan listeyi Bakanlar Kurulu düzenledi. Söz konusu düzenleme “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” başlığı altında yapıldı.

Kamu çalışanları yönetmeliğin yayımlanması ile kıyafet yardımı alıp alamayacaklarını, alabileceklerse ne kadarlık bir ödeme alacaklarını araştırmaya başladı. İşte memur kıyafet yardımı alacaklar mesleklerden bazıları…

Yardım Alacaklar Listesi…

Resmi Gazetede yayımlanan listeye göre açıkta çalışan ambar memurları, soğuk hava ve buzhane gibi alanlarda görevli ambar memurları, ayniyat ve rasat kontrol memurları; memur kıyafet yardımı alacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan şoförler, icra memurları, matbaacı ve ciltçiler de yardımdan yararlanacak. Hemşireler, ebeler, gezici sağlık memurları, laboratuvarda çalışan veterinerler, hayvan sağlık memurları listede yer aldı. Açıklanan listeye göre uzman tabipler, eczacılar, sağlık memurları, avukatlar, hakim ve savcılar, hukuk müşavirleri de kıyafet yardımı sağlanacaklar arasında sayıldı. Resmi kıyafet giymekle yükümlü olan itfaiye, zabıta ve koruma memurları, üniformalı bekçiler, gümrük memurları, infaz korumalar ve kolcularda listede yer alanlardan oldu.

Resmi Gazete her kıyafet için sağlanacak yardım tutarları tek tek açıklandı. Tutarlar kıyafetlerin türüne göre farklılık gösterdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri