Gündem

Memurlara Giyecek Yardımı 2018! Kimler Nelerden Faydalanabiliyor?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında devlet memurlarına giyim yardımcıları gerçekleşmektedir. Her kıyafet her dönemde verilmeyip, yine her kıyafet herkese verilmemektedir. Söz konusu yardım için çeşitli kriterler bulunmaktadır. Memurlara Giyecek Yardımı 2018 yılında da devam etmektedir.

Söz konusu yardım kanunun 211. maddesi gereğince verilmesi öngörülen hususlara ilişkin olarak uygulanmaktadır. Kıyafetler kadro unvanlarına ve hizmet sınırlarına ilişkin olarak sağlanmaktadır. Bunlarda da maddenin I ve II sayılı cetvellerinde gösterilmiştir. Bu cetvelde bulunmayan kişilere giyim yardımı sağlanmamaktadır.

Hangi Memurlar Giyecek Yardımından Yararlanabilir?

Ambar Memuru, Ayniyat Memuru, Şoför, İcra Memuru, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Veteriner, Uzman Tabip, Eczacı, Müftü, Müftü Yardımcısı, Vaiz, İmam-Hatip,  Müezzin, Kayyım, Avukat, Hakim, Hukuk Müşaviri, Üniformalı Bekçi.

İtfaiye, Zabıta, Bando, Orkestra gibi resmi kıyafet taşıyan personeller.

İnfaz ve Koruma Memuru, Orman Muhafaza Memuru, Mübaşir, Arama ve Kurtarma Teknisyeni.

Atölye, Fabrika, Telekomünikasyon Tesisinde Fiilen Çalışanlar, Laboratuvarda Fiilen Çalışanlar.

Memurlara Giyecek Yardımı 2018 Ne Zaman Verilecek?

Kışlık olan kıyafetler yılın eylül ile ekim aylarında verilirken, yazlık olan kıyafetler ise nisan ile mayıs aylarında verilmektedir. Mevsimsel olmayanlar ise yine nisa ile mayıs aylarında verilmektedir.

Hangi Memurlar Giyecek Yardımından Yararlanamaz?

Göreve ilk kez başlayanlar bu yardımı alamamaktadırlar. Herhangi bir dönemde verilemeyen kıyafet yardımı ise başka bir döneme aktarılmamaktadır. Verilen eşyaların kullanım süreleri dolmadan da yeni bir yardım yapılamamaktadır. Fakat gören kapsamında kıyafetlerde yırtılma, yıpranma söz konusu olursa amir onayı ile birlikte memurlara tekrardan giyecek verilebilinmektedir. Ayrıca istifa, ölüm ya da başka bir sebepten dolayı görevlerinden ayrılanlardan da kıyafetleri geri istenememektedir.

Kimler Neler Alabiliyor?

Memurlara Giyecek Yardımı 2018 şartları kapsamında örneğin; hemşireler terlen kumaştan 2 tane hemşire forması, naylondan 2 tane çorap, patiskadan 2 tane kep ve ayakkabı. Sağlık memurları keten kumaştan 2 tane iş gömleği, 1 çift ayakkabı, yünlü kumaştan palto ya da manto, yağmurluk. Avukat, hakim, savcılara cüppe. Veterinerlere keten kumaştan iş gömleği ile laboratuvar kıyafeti. Matbaacı ve Ciltcilere keten kumaştan iş önlüğü ve tulum ile birlikte 1 çift ayakkabı verilmektedir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri