Gündem

Memurlukta Yükselme Var Mı?

Memurluk günümüzün en çok tercih edilen meslekleri arasında yer alıyor. Özellikle yoğun bir iş imkanına sahip olması ve işin her daim garanti altında olması, memurluğa olan ilgiyi daha fazla arttırıyor. Memur olmak isteyen ve bu alanda çalışmalara başlayan kişilerin en sık sorguladığı konulardan biride memurlukta yükselme var mı sorusu oluyor. Memurlukta yükselmenin mümkün olduğunu, ancak bunun için bazı şartların yerine getirilmesi gerektiğini bildirmek gerekir. Bu şartları taşıdıktan sonra memurlarda yükselme hayalleri gerçeğe dönüşecektir.

Memurlukta Yükselme Var Mı? Memurlukta Yükselme Nasıl Oluyor?

Memurlukta Yükselme Var Mı? Kurumlar belli tarihler içinde görevde yükselme veya unvan değişikliği için sınav açarlar. Bu sınavlar kurumların ihtiyaçlarına göre değişen özelliklere sahiptir. İşte bu sınavlar üzerinden, memurluk alanında yükselmek veya çalışılan kurumda yükselmek mümkün bir hale gelebilir. Memurların yapması gereken şey ise, bu sınavın takibini yapmaktır.

Memurlukta Yükselme Sınavı İçin Kimler Uygundur?

Memurlukta yükselme sınavı için bazı adayların daha çok buna uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Açılan kadrolara göre hizmet süresi, adayların öğrenim düzeyi gibi pek çok şart gündeme geliyor. Bu şartları karşılamadan ne yazık ki, memurlukta yükselme sınavına katılmanız söz konusu olmayacaktır.

  • Memurluk yükseltme şartları kurumlar tarafından belirlenen değişik konulara göre şekillenebilir. Örneğin şef kadrolarına başvuruda bulunmak için, en az olarak ön lisanstan mezun olmanız gerekmektedir. Öte yandan meslekte tecrübe sahibi olmak ve en az üç yıllık iş deneyimi adaylarda aranan diğer şartlardan biridir.
  • Öte yandan devlet tarafından açılan avukat kadrosuna giriş yapabilmek için, hukuk fakültesinden mezun olma şartı aranır. Yani bu gibi kurumlara özel olarak verilecek örnek sayısını arttırmak mümkündür. Bu nedenle adayların başvuruda bulunmak istediği kurumlara bağlı olarak, bu alanda harekete geçmesi tavsiye edilir.

2018 Görevde Yükselme Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2018 memurlukta yükselme sınavı için yeni tarihlerin açıklandığı belirtiliyor. Bu yılın harici zamanlarda da sınav Mart ayının sonu, Nisan ayının başında bir Pazar günü yapılıyor. Bu yılki memurlukta yükseltme sınavı ise 1 Nisan Pazar günü 14:30’ta yapılacak. Sınavın sadece belirli illerde yapılacağını adaylara bildirmek gerekir. Memurluk sınavının yapılacağı iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Malatya, Eskişehir, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Sivas ve Van’dır. Adayların belirtilen zamanlarda sınav yerinde hazır olarak beklemesi gerekir. Sınav yerleri ve sınavla ilgili diğer detaylar ise, milli eğitim bakanlığının resmi sitesi üzerinden öğrenmek mümkün olacaktır.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri