migros-makro-market-ile-gorustugunu-kapa-acikladi
Ekonomi

Migros Makro Market ile Görüştüğünü KAP’A Açıkladı!

Migros tarafından KAP’a Uyum Marketler ile ilgili açıklama yapılarak çıkan haberler cevaplandı.

Migros Makro Market ile Görüştüklerini Doğruladı

Migros, KAP olarak bilinen Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaptı. Migros’un açıklamasında çıkan Uyum Marketleri’nin kendileri tarafından satın alınacağı yolundaki haberlere açıklık getirildi. Açıklamada Uyum Marketleri bünyesinde bulunduran Makro Market AŞ. ile görüşmeler yaptıklarını, bu görüşmelerin şu an itibariyle ön görüşme niteliğinde olduğunu, görüşmelerde ana konunun Uyum Marketleri olduğunu, ancak henüz Migros tarafından Uyum Marketleri’nin satın alınması ile ilgili nihai bir karara varılmadığından dolayı kamuoyunu bilgilendirme niteliğinde bir açıklama yapmanın gereklilik olmadığını, çünkü somut bir karar almadıklarını bildirdi.

Henüz Kesin Bir Karar Almadık

Migros tarafından KAP’a yapılan açıklamada uzun vadede planladıkları büyüme stratejileri kapsamında perakende sektöründe meydana gelen değişik fırsatlarla ilgili değerlendirmeler yaptıklarını, Makro Market AŞ. ile yapılan görüşmelerin de bu çerçevede olduğunu, bu görüşmelerde Uyum Marketleri ile ilgili konuşulduğunu, ancak henüz Migros tarafından bu satın alma hakkında kesin bir karar verilmediğini, bu yüzden de kamuoyunu bilgilendirmeye gerek duymadıklarını belirtti.

Türkiye Genelinde 253 Şubesi Var

Makro Market AŞ. Türkiye’de hizmet veren en büyük market zincirlerinden biri olduğu biliniyor. Maddi sıkıntılarının bir süredir devam eden Makro Market, geçtiğimiz günlerde konkordato ilan ettiğini açıklamıştı. Makro Marketler zincirinin ülkemizde 253 tane şubesi bulunuyor. Marketlerde toplam olarak 6.500 kişi çalışıyor. Şirketin yıllık olarak 1.7 milyar liralık cirosu var. Makro Market AŞ. ortaklarından olan Şeref Songör firmanın batık bir halde olmadığını,  ancak maddi olarak toparlanmak için birkaç aya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Migros son günlerde konuşulan Uyum Marketleri’nin Migros tarafından satın alınacağı ile ilgili haberlere KAP’a yaptığı bildirim ile açıklama getirmiş oldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri