Ekonomi

Migros Rekor Ciroya Ulaştı! Kasaya 15,3 Milyar Lira Girdi

Türkiye’nin perakende devi olan Migros, 2017 yılına ilişkin mali topla sonuçlarını açıkladı. Konuyla ilgili açıklamayı şirketin genel müdürü yaptı. Tort, “15 milyarın üzerine çıkan ciroyla yeni bir rekora imza attık” dedi.

Migros Geçen Sene Yüzde 39 Büyüdü

Migros geçen seneyi başarılı bir performansla tamamladı. Perakende devinin genel müdürlük görevini yürütmekte olan Özgür Tort 2017 yılında cirolarının 15 milyar 300 milyon liraya yükseldiğinin altını çizerek, “Bu ciro rekora koşmamızı beraberinde getirdi. Bunun yanında geçen sene yüzde 39’a varan oranda büyüme kaydetti. Bu başarımızda mobil uygulama kapsamındaki yeni uygulamamızda etkili oldu” dedi. Bilindiği üzere Migros Mobil uygulamasına “M Kolay” özelliği dahil edilmişti. Bu uygulama market müşterilerinin alışverişlerini daha kolay ve hızlı yapmasına imkan vermişti.

“M Kolay Hızlı ve Rahat Alışveriş İmkanı Tanıdı”

M Kolay hakkında bazı bilgiler aktaran şirketin genel müdürü Tort, “Müşterilerimiz alışverişlerinde satın almak istedikleri ürünlerin barkodlarını okutarak ürünleri direk olarak alışveriş torbalarına atabiliyor. Kasada sıra beklemek zorunda kalmıyor. Müşterilerimiz uygulama sayesinde ödemeleri bu şekilde çok daha hızlı şekilde yapabilme şansına sahip oldu” şeklinde konuştu.

11 Yılın Rekoru Kırıldı

Geçen yılın finansal sonuçlarına da değinen Genel Müdür, “2017 yılında 15 milyar 300 milyon liralık ciro ile geçen 11 senenin rekor cirosuna ulaşmış olduk. Büyümemiz ise yüzde 39’u buldu. Buda 11 kentin toplamdaki market harcamalarına denk geldi. Geçen yıl Migros için önemli gelişmelerle geçti. Bu kapsamda Kipa ile Tazedirekt isimlerini bünyemize dahil ettik. Büyüme hızımız bu isimlerin Migros’a eklenmesiyle arttı” dedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri