Ses organizasyonu işlerinin başlangıçta doğru ekipmanları bir araya getirmek olduğu bilinir. Zamanla çoğalan ekipmanlar büyük bir kargaşaya sebebiyet verir. Ses sistemlerini doğru kurmak ve işletmek iyi bir planlama gerektirir. İhtiyaç halinde doğru malzemelerin nerede olduğunu bilebilmek hem zamandan hem de ekstra masraflardan tasarruf sağlar.

 

 

 

Ses ekipmanları pek çok ara birime sahiptir ve bu birimlerin doğru yerleştirilmesi varsa arıza kayıtlarının alınması işin bir parçasıdır. Hiç kimse sahneye arıza kaydı alınmamış malzemelerle çıkmak istemez. Bunun için çeşitli keysler ve standlar özel olarak üretilir. Mikrofon standları ise iyi sahne performansı için hassas bir konudur.

 

 

 

Mikrofon standlarının farkını anlamak için uzun süre işin içinde olmak gerekebilir. Yanlış konumlandırılmış, seçilmiş mikrofon standları sık sık devrilip pahalı ve hassas mikrofonların bozulmasına sebep olur. Bu ise ancak tecrübeyle bilinebilecek üzücü bir detay.

 

 

 

İhtiyaca uygun olarak seçilen mikrofon standları hem sahnedekilere ergonomik bir kullanım sağlar hem de oluşabilecek kazalara ve masraflara karşı cebinizi korur.

 

 

 

Mikrofon standının en belirleyici özelliği ağırlık merkezinin nasıl olduğu ve yeterince güvenilir olup olmadığıdır. Mikrofon standının yer tutuşu ne kadar iyiyse çarpmalara veya mikrofonun çekilen kablosuna karşı o kadar direnç gösterebilir.

 

Tripod ayaklı mikrofon standı hem dengeli hem de ergonomik ayarlanabilir kilitli pivot düğmeleriyle en çok tercih edilen mikrofon standlarının başında gelir. Tripod ayaklı mikrofon standlarında seçim yaparken kararsız kalabilirsiniz. Hangi ürünü seçeceğinize karar vermek bazen zor olabilir. Bazı tripod ayaklı mikrofon standları ağır hizmet görünümüyle normalin yaklaşık 1.5-2 katı büyüklüğünde olabilir. Bu standların ayrıcalıklı görünümü kaldırdıkları büyük mikrofonlara uygun olarak üretilmeleri. Büyük ve ağır mikrofonlar için geniş açılı ve ayaklı tripodlar diğerlerine nazaran hem daha ağır hem daha büyüktür.

 

Kısa boylu tripodlar davullar gibi alçak seviyede ki enstrümanları mikrofona konumlandırmak için uygundur.

 

Bir masa üstünde sabitlenecek kadar küçük formda olanları Tripod ayaklı mikrofon standlarının en küçük versiyon sınıfını oluşturuyor.

 

Daha çok oyun, podcast, youtube, instagram yayıncıların tercih ettiği masaya sabitlenen masaüstü mikrofon standları olarak bilinir.

 

 

 

Elit Müzik online mağazamızdan https://www.elitmuzik.com.tr/kategori/mikrofon-sehpa dünyada en çok tercih edilen sektörde onaylanmış mikrofon standlarını güvenle alabilirsiniz.

 

You may also like