Spor

Milli Judocumuz Vedat Albayrak’tan Gümüş Madalya

Brezilya’da yapılan Judo Grand Slam müsabakaları devam ederken, ikinci gününde erkeklerde 81 kiloda milli sporcumuz Vedat Albayrak ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Brasilia Grand Slam Müsabakaları ikinci gününde tatamiye çıkmış olan erkeklerde 81 kiloda Vedat Albayrak, finalde altın skorda Japon Takanori Nagase’ye ihtar cezası alması nedeniyle yenildi ve ikincilik kürsüsünde yer alarak gümüş madalya kazandı.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları puan kazandıran ve önemli organizasyonlar arasında yer alan Grand Slam’de ilk tutu bay olarak geçen Vedat Albayrak, ikinci turda Macar rakibi Attila Ungvari’yi wazari puanıyla yendi. Çeyrek finalde ise, 3 shido ile Brezilyalı Guilherme Schimidt’i mağlup ederek yarı finale çıktı.

Finaldeki İhtar Cezası Nedeniyle İkinci Oldu

Yarı finalde de Portekizli rakibi Andri Egutidze’yi ipponla yenen Albayrak, adını finale yazdırırken finaldeki rakibi Japon Takanori Nagase’ye, normal maç süresi puansız tamamlanan mücadele altın skor bölümünde ihtar cezası alarak mağlup olarak ikinci sırada kaldı.

73 kilo ilk turunda Bilal Çiloğlu ise maç yapmazken, ikinci müsabakasında Brezilyalı rakibi J. Santos Junior’u ipponla yenerek çeyrek finale yükselerek; bu turda da İsviçreli rakibi Nils Stump karşılaşırken, altın skorda puan vererek repesaja kaldı. Son maçını ise, İtalyan rakibi  Giovanni Esposito ile yapan Çiloğlu müsabakayı kaybederek 73 kiloda yedinci oldu.

Brasilia Grand Slam Müsabakaları’nın son gününde de kadınlar +78’de Kayra Sayit, erkeklerde ise; 90 kg’de Mikail Özerler ile +100 kg’de Cemal Erdoğan madalya mücadelesi yaparak, madalya için yarışacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı