Gündem

Milli Savunma Bakanlığı 500 Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı KPSS puanı ile 500 kişilik memur alımı yapacağını ilan etmişti. Lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar dikkat! Milli Savunma Bakanlığı’nın memur alımı başvuruları yarın sona erecek.

Milli Savunma Bakanlığı Başvurularında Son Gün Yarın!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılının ilk memur alımı Bakanlığa bağlı Kuvvet Komutanlıkları ve Genel Kurmay Başkanlığı bünyelerine yönelik olacak. Bu kapsamda 500 kişi memur kadrosuna yerleştirilecek.

İlana göre ilana yapılacak başvurular yarın itibari ile yani 12 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. İlana başvurmak isteyen adayların kalan zamanı iyi değerlendirmesi ve başvurularını bir an önce yapmaları gerekiyor.

Lise, Ön Lisans Ve Lisans Mezunları Başvuru Yapabilecek

Milli Savunma Bakanlığı memur alımlarını hem lise hem ön lisans hem de lisans seviyelerinde yapacak. Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olma şartı aranacak. Alımları KPSS puanı belirleyecek. Sıralama en üst puandan aşağı doğru yapılacak. Sıralama ardından adaylar, kadroların niteliklerine göre fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulacak. Bunun yanında uygulamalı sınavda söz konusu olacak.

Alım Yapılacak Yerler Neler?

Bakanlık alımları farklı birimlere yerleştirecek. Bunların arasında Genel Kurmay Başkanlığı bulunacak. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları da yerleştirmelerin olacağı komutanlıklar arasında sayıldı. Bunların yanında ilana göre istihdam edilecek memurlar ASAL Gene Müdürlüğüne, Milli Savunma Bakanlığının Ankara binasına ve Milli Savunma Üniversitesi bünyelerinde işe başlayacak.

Açılan kadrolarsa ambar memuru, teknisyen, istatistikçi, berber, terzi, tercüman, güvelik görevlisi ve kaloriferci olarak duyuruldu. Eğer bu ilana başvuru yapmak istiyorsanız ön başvuru süreci sona ermeden başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.