Memur Alımı

Milli Savunma Üniversitesi 9 Bin Subay/Astsubay Alımı!

Milli Savunma Üniversitesi bay-bayan, subay ve astsubay alımı başvurularında sona yaklaşıldı. 9 bin kişilik alımda son başvurular yarın yani 15 Şubat tarihinde yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi Subay-Astsubay Alımlarında Son Gün Yarın!

Milli Savunma Üniversitesi, sayısı 9 bini bulan subay ve astsubay alım ilanını geçen ayın dokuzunda yayımlamıştı. Alımın 9 bin kişi olacağını ifade etmiş, adayların Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yetiştirileceğinin altını çizmişti. İlanda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı da istenmemişti. İlanı gören adaylar heyecanlanmış, zaman kaybetmeden başvurularını yapmaya başlamıştı.

İşte bu ilana başvuru yapmayı planlayıp hala başvurusu yapmayan adaylar dikkat! Başvuru sürecinde artık sona gelindi. Sizde başvuru yapacaksanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çünkü Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yetiştirilecek 9 bin subay ve astsubay alımına başvurular yarın saat 23.59’da bitecek.

Başvuru yapacak adaylar öncelikle ÖSYM’in resmi internet sitesine giriş yapacak. Sitede aday işlemlerine giriş yaparak, ilgili alandan başvurularını gerçekleştirecek.

Harp Okulları için adayların 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavının birinci ve ikinci oturumuna girmiş olmaları şartı aranıyor. Yani adayların YKS dahilindeki temel yeterlilik testiyle ala yeterlilik testlerini içeren sınavlara katılması ön şartlar arasında bulunuyor. Astsubay Meslek Yüksekokulları için aranan şartsa 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavının birinci oturumuna girmiş olmak olarak duyuruldu.

Bunların yanında Harp Okulları için hem bay hem bayan alımı yapılacak. Belirtilen yaş ise 20 ve daha küçük olarak aktarıldı. Astsubay Meslek Yüksekokullarından ise yalnızca erkek öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Aranan yaş şartı ise 21 ve daha küçük olanlar şeklinde ifade edildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri