Ekonomi, Gündem

Morpleksi Fabrikasının Pleksi Hammadde Ürünleri Dünyaya Açıldı

Renkli ve renksiz çeşitleri bulunan pleksi kullanım alanlarına göre saydam ve yarı saydam olan bir plastik malzemedir. Pleksi yapısı gereği kolayca kesilebilen, delinebilen özelliği sayesinde kullanım alanları oldukça fazladır. Plastik cam olarak da nitelendirilen pleksi pek çok ürün imalatında doğrudan kullanılıyor.

Piyasada faaliyet gösteren Morpleks firması pleksi ürünlerini müşterilerin istekleri doğrultusunda imal edip aynı zamanda https://www.morpleksi.com internet web sitesinde satışını yapıyor.

Pleksinin Genel Özelikleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle pleksi ürünlerin daha kolay bir şekilde üretilmesine ve farklı ürün yelpazesini doğurmuştur. Hafif bir malzeme olmasından dolayı kolayca kesilebilen ve delinebilen özelliği sayesinde kullanım alanları artmıştır. Sektörde yer alan pleksiler genelikle 1,5 ile 2,5 mm kalınlığında imalatı yapılıyor. Pleksi döküm levha olmasından dolayı istenilen kalıba daha çok uyum gösteriyor.

Pleksiden Üretilen Malzemeler

Pleksiden bir çok ürün imal eden Morpleks firması özelikle tabela yapımında sektörde ön plana çıkıyor. Pleksi malzemesini işleyerek üretilen ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz. Ürünlerin tanıtımında kullanılan teşhir stantları, aydınlatma stantları, dekorasyon işlemleri ve dekoratif ürünleri, masa ve sandalyelerin ayak kısımları, ev ve büro mobilyaları, yatak başları ve hediyelik eşya gibi ürünler pleksiden üretilirler.

Peksi Levhanın Kullanım Avantajları

Pek çok farklı renk seçeneği olan pleksi istenilen özeliklerde tasarlanabilen özelliği sayesinde ön plana çıkıyor. Morplek firması müşterilerin ihtiyacı doğrultusunda değişik ölçü ve ebatlarda üretilen pleksi fire bakımında da fayda sağlıyor. Kırılmalara karşı son derece dayanıklı olan pleksi tabela alanında çokça tercih ediliyor. Levha şeklinde olması aynı zamanda taşınmasında da kolaylık sağlıyor. Morpleks

https://www.morpleksi.com/ web sitesinde yeni nesil tabela üretiminde güvenli bir şekilde kullanımı söz konusudur. Cam ürünlerine göre daya dayanıklı olan pleksi kırılmalara karşı son derece uygun bir ürün üretiliyor. Şişirilebilen özelliği sayesinde farklı tarzlarda tabela üretimini sağlıyor. Morpleks firması tarafında üretilen pleksiler İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerine satışı yapılıyor. Morpleks firmasının internet web sitesinde yer alan ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler web sitesini ziyaret edebilirler.  s