Ekonomi

Motorine Zam Geliyor! Motorin Zammı Ne Kadar Olacak?

Araç sahipleri dikkat! Motorine zam geliyor. Motorin zammı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde…

Araç sahipleri güne zam haberiyle başladı. Motorin ve benzin indirimi sonrasında fiyatlar daha makul bir seviyeye inerken, indirimli fiyatlar uzun sürmedi.

Aracı motorinle çalışan sürücüleri yakından ilgilendiren motorin zammı haberini Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası verdi. Sendikadan yapılan açıklamaya göre motorine bu gece yarısından sonra zam bekleniyor. Peki, motorin zammı ne kadar olacak? İşte yanıtı…

Motorin Zam Kapıda! Saatler Kaldı!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre motorin grubuna beklenen zam 11 kuruş ile 13 kuruş arasında değişecek. Söz konusu motorin zammı 24 Şubat 2018 Cumartesiden itibaren pompalara yansıyacak. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın açıklamasında benzin fiyatlarına ilişkin beklentilerde yer aldı. Buna göre sendika benzine herhangi bir zam beklentisi içerisinde olmadığını ifade etti. Bu açıklama benzinli araca sahip olanları rahatlatırken, dizel araç sahiple zam öncesinde depolarını doldurmak için akaryakıt istasyonlarına akın etti. Sürücüler beklenen motorin zammının yüksek olduğundan şikayet etti.

Motorine çok değil sadece on gün öncesinde indirim yapılmıştı. İndirim araç sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Motorine yapılan indirimse 17 kuruş gibi yüksek bir tutarda olmuştu. İndirim sonrasında beş liralık sınırı aşan motorinin litre fiyatı yeniden beş TL’nin altına düşmüştü.

Beklenen zam gerçekleşirse motorinin litre fiyatı 11 ile 13 kuruş arasında artış kaydedecek. Buda akaryakıt istasyonlarındaki pompalara anında yansıtılacak. Beklenen zam sonrasında İstanbul genelinde ortalama litre fiyatı yeniden beş liranı üzerine çıkacak. Motorinin ortalama fiyatı ise 5 lira 10 kuruş olarak satışa sunulacak. Benzin ise kent genelinde 5 lira 55 kuruşluk fiyattan satışlarına devam edecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri