MSB PERTEM Üzerinden Askeri Personel Alımı Yapıyor!
Memur Alımı

MSB PERTEM Üzerinden Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı, Personel Temini (PERTEM) üzerinden askeri personel alım ilanı yayınladı. TSK Subay alımı başvuru şartları, son başvuru tarihi ve diğer detaylar neler? Tüm bunları haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı ilana göre komutanlıklara askeri alanda alımlar gerçekleştirilecek. PERTEM üzerinden açılan askeri personel alımları, yüzlerce adayın dikkatini çekiyor. İlgilenen adayların MSB personel alım ilanına başvurabilmeleri için gereken tüm şartları ve son başvuru tarihini haberimizde derledik.

MSB Askeri Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

MSB Muvazzaf Subay alımı için belirlenen bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen erkek ve kadın adayların bu şartları taşıması gerekmektedir. Başvuru için gerekli şartlardan bazıları şunlardır:

  • Lisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak
  • Lisansüstü mezunları için 32 yaşından büyük olmamak
  • Uzmanlık eğitimini bitiren doktorlar için 35 yaşından büyük olmamak
  • 2018 ya da 2019 KPSS 3 lisans puanının en az 60 olması
  • Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı ve Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı bulunmamaktadır. Bu adaylardan MSB tarafından yapılacak genel kültür sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır.
  • Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler
  • Askerlik hizmetinden terhis olanlar

Yukarıda sayılan şartlar ve daha birçok özel şartı karşılayan adaylar, en geç 7 Ekim 2019 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri