Teknoloji

MSI Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı ‘’Alpha 15’’ Duyurdu

Oyun sektöründe oldukça geniş bir yer edinen MSI, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı olan Alpha 15’i duyurdu. Ekran seçeneği 144 Hz’ye kadar erişen MSI Alpha 15, AMD’nin dün duyurusunu yaptığı Radeon RX 5500M ekran kartından güç alıyor. MSI’ın yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı, ekim ayının sonlarına marketlerde raflardaki yerini almaya başlayacak.

MSI’ın yeni dizüstü bilgisayarı, şirkete ait olan özel soğutma teknolojisi “Cooler Boost 5″ ile birlikte gelirken, ‘’Giant Speaker” ismine sahip olan bir ses teknolojisi ile Alpha 15’ in oyun severler tarafından yüksek ses kalitesi ve yüksek seviyede bass özelliği ile dikkat çekmesi bekleniyor.

MSI Alpha 15 ve Özellikleri

Oyun severler tarafından bu dizüstü bilgisayar satın alınmak istenirse, iki farklı ekran seçeneği arasından seçim yapabilecek. Ekranlardan bir tanesi FHD çözünürlükteki 144 Hz IPS ekran; bir diğer ekran ise, FHD çözünürlükteki 120 Hz IPS ekran. Bu iki ekran FreeSync teknolojisini de destekleyen özelliğe sahip olarak oyun severlerle buluşuyor.

MSI tarafından sunulan yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı, AMD’nin Ryzen 7 işlemcisi kullanarak üretilirken; işlemci, 8 GB ya da 16 GB RAM ile desteklenmektedir. Bilgisayar özelliklerine dair açıklamada bulunan MSI CEO’su Charles Chiang, oyun severlerin taleplerinin ne olduklarını iyi bildiklerini ve taleplerini karşılayacak bir ürünle oyun severlerle buluşacaklarını açıkladı.

MSI Alpha 15 ve Teknik Özellikleri

  • AMD Ryzen 7 3750H’ye kadar işlemci
  • 6 inç boyutunda ve FreeSync destekli 120 Hz ya da 144 Hz IPS ekran
  • 8 GB ya da 16 GB RAM
  • 1 SSD, 1 HDD depolama
  • Dynaudio Giant Speaker teknolojisi
  • AMD Radeon RX 5500M 4 GB GDDR6 ekran kartı
  • Cooler Boost 5 teknolojisi

MSI Alpha 15 bu özellikleri ile tanıtılırken fiyatı konusunda açıklama yapıldı ve 8 GB RAM’e sahip olan modelin fiyatı 999 dolar (yaklaşık 5.800 TL + vergiler) olarak açıklanırken; 16 GB RAM’a sahip olan bilgisayarın fiyatı 1.099 dolar (yaklaşık 6.400 TL + vergiler) olarak açıklandı. Ürünün Türkiye’de satışının yapılıp yapılmayacağına dair herhangi bir ise bulunmuyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri