Ekonomi

Müteahhitlik Sektöründe Japonlarla İş Akdi Gerçekleştirildi!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarında, Türkiye ve Japonya’nın müteahhitlik alanında gerçekleştirilen iş akdinin üçüncü ülkelerde kiraz çiçeği gibi oldukça harika ve güzel olacağını belirtti. Bundan sonra kiraz çiçeği için ihtiyaç duyulan iklimin, koşulların ve mevsimin oluşturulması vazifesinin de kendilerine ait olduğunu açıklamalarına ekledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Japonya ile gerçekleştirilecek olan görüşmeler dahilinde Türk-Japon Müteahhitlik Semineri’ne iştirak etti.

Konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, her iki ülke vatandaşının, dünya çapında gerçekleştirebilecekleri iş ve güç birliği olanaklarını müzakere etmek üzere bir araya geldiğini ifade eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Asya kıtasının iki ucunda yer alan söz konusu iki ülkenin birbirlerine karşı göstermiş oldukları saygı, sevgi ve empatinin talep edildiği üzere iş ortaklığına, iştiraklere, ekonomiye ve iş hacmine karşı gösterilemediğini dile getirdi.

Samuraylar ile Osmanlı yeniçerilerinin hikayelerinin tekrardan iş hayatında yaşanabileceğini ve dünyayı tekrardan inşa edebileceklerini dile getiren Bakan Zeybekçi, 1970’li senelerde Japonya’nın ekonomik büyüme kapasitesine sahip olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’nin de ekonomik büyüme verileri ile OECD ve G20 ülkeleri arasında ilk sıranın sahibi olduğunu dile getirdi.

Türk ve Japon Müteahhitler Kalitesiyle Önemli Pazarları Alacak

Türk müteahhitlik şirketlerinin dünya çapında yaklaşık olarak 360 milyar dolar civarında eğere sahip olan projeleri başarılı bir şekilde hayata geçirdiğini dile getiren Bakan Zeybekçi, söz konusu şirketlerin dünya genelindeki en önemli 250 arasında 46 adet şirket ile ikinci sıraya sahip olduğunu, proje maliyeti sıralamasında ise Japonya’dan bir sıra üstte ve 7’inci olduğunu belirtti. Gelecek 10 sene içerisinde Irak’ın tekrardan inşa edileceğini, Suriye’deki savaşın bitmesinin ardından oradaki olanakların Türk ve Japon müteahhitler tarafından değerlendirileceğini açıkladı. Üstelik söz konusu olan bu iki ülkenin şirketlerinin kalitesi sayesinde, önemli pazarlarda Çin’i de geçmiş olacaklarını açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri