nefes-kredisinden-bu-yil-50-bin-kobi-yararlanacak
Ekonomi

Nefes Kredisi’nden Bu Yıl 50 Bin KOBİ Yararlanacak!

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Nefes Kredisi’nin ikinci etabı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kredi Miktarı Yüzde 50 Artırıldı

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Nefes Kredisi’nin ilk programında yaklaşık olarak 30 bin kişinin yararlandığını, 2018 yılında krediye ayrılan rakamın yüzde 50 oranında artırıldığını, 7.5 milyar liraya yükseltildiğini, dolayısıyla bu yıl Nefes Kredisi’nin ikinci etabından 2018 yılı içinde 50 bin civarında KOBİ’nin yararlanacağını söyledi.

Nefes Kredisi’nde Yer Alan Tek Özel Bankayız

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, İzmir’e giderek Nefes Kredisi Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Hakan Ateş, toplantıdan sonra kredi ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Türkiye’nin 2017 yılını yüzde 7.4 oranında büyüme rakamı ile sonlandırdığını hatırlatan Ateş, 2018 yılındaki büyüme rakamı tahminin yüzde 5’ten fazla olduğunu, ihracatın artmasının yanı sıra 2018 yılında turizm alanında da yüksek performans beklendiğini, ülke ekonomisinin bu şekilde büyümesinde geçen yıl kullandırılan Nefes Kredisi’nin payının büyük olduğunu, Denizbank olarak bu programda yer alan tek özel banka olmaktan gurur duyduklarını da söyledi.

İlk 6 Ay Sadece Faiz Ödemesi Var

Nefes Kredisi programının ilk aşamasında kullandırılan kredi tutarının toplam olarak 5 milyar lira olduğunu, kredinin yüzde 9.90 faiz oranıyla kullandırıldığını, 12 aylık ödeme planının bulunduğunu, KOBİ’lerin en çok 150 bin lira olmak üzere bu imkandan yararlandıklarını da söyleyen Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, 2018 yılında kredi miktarının 7.5 milyar liraya çıktığını, ilk 6 ayında sadece faiz ödeneceğini, toplam olarak 18ay vadesi bulunduğunu, 2018 yılında Nefes Kredisi’nin miktarının artmış olmasından dolayı geçen yıl 30 bin olan krediden yararlanan KOBİ sayısının bu yıl itibariyle 50 bine ulaşmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri